‘Eve ekmek götüremiyoruz’ diyen esnafa cevap: Bu laf bana abartı geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘evimize ekmek götüremiyoruz’ diyen esnafa “Bu biraz abartılı geldi” şeklinde cevap verdi. Erdoğan, partisinin 7. Olağan Kongresi için Malatya’da şehir turu atarken bir esnafla diyalogu dikkat çekti.

Erdoğan’a bir esnaf “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyerek ricacı oldu. Erdoğan ise esnafa “Bu biraz bana abartılı geldi. Çok abartılı geldi. Eve ekmek götüremiyorum dediğin zaman. Evet. Keyif çayı bak. Çayı iç.” şeklinde cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a servisçi esnafı olduğunu belirten vatandaş, “Pandemiden dolayı Sayın Cumhurbaşkanım büyük bir mağduriyetimiz var. 350 bin servişçi esnafımız Malatya’da sizden müjdeler bekliyor” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Ne müjdesi? Ben müjdeyi verdim zaten” diye karşılık verdi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba “Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç.” diyerek tepki gösterdi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ise Erdoğan ile esnaf arasında geçen konuşmayı sosyal medya hesabından yorumladı. Yeneroğlu, “Eve ekmek götüremeyenler var diye askıya ekmek çıkaran mı haklı yoksa ekmek bulamadıklarını belirtenlere ‘abartma’ diyen mi? Yazık gerçekten…”ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir