Eski YÖK Başkanı Özcan: Keşke halkımız yapılanları görecek kadar eğitimli olsaydı!

Eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, AKP’nin deprem paralarını hiç eden AKP hükümetinin olanlardan kendisini soyutlayıp başkalarını suçlu göstermesinin kabul edilebilir bir şey olmadığını belirterek, “Keşke halkımız yapılanları görecek kadar eğitimli olsaydı!”dedi.

Özcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir depreminde yıkılan binalarla ilgili vesayetçi zihniyet suçlamasını eleştirdi. Erdoğan, “Vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır. İzmir’deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz. Deprem anından itibaren bakan, milletvekili, tüm kurumlarımız, Kızılayımız, AFAD’ımız, hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk” demişti.

Özcan, “18 yıldır deprem konusunda hiç bir şey yapmayıp, üstüne deprem için toplanan bütün yardım paralarını hiç eden AK Parti hükümetinin olanlardan kendisini soyutlayıp başkalarını suçlu göstermesi kabul edilebilir gibi değil. Keşke halkımız yapılanları görecek kadar eğitimli olsaydı!” paylaşımında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir