Eski milletvekili Burhan Kuzu koronavirüsten hayatını kaybetti

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu,  17 Ekim tarihinden beri tedavi gördüğü koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. 

Burhan Kuzu’nun ölüm haberin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Koca, “Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu’yu, 17 Ekimden beri tedavi gördüğü COVID-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Burhan Kuzu, koronavirüs salgının ilk duyulduğu zamanlar şöyle bir twit atmıştı: “Korona Virüsü böyle giderse dünyanın başına ciddi bir bela açacağa benziyor. Şu anda vaka sayısı şimdiden 100 bini aşmış. Ülkemide şu ana kadar görülmemesi memnuniyet vericidir. Bu konuda sosyal medyada çıkan provokatif haberlere asla inanmayın. Haklarında soruşturma başlatıldı.” ifadesini kullanmıştı.

Kuzu, koronavirüsle mücadele konusunda hükümetin adeta tarih yazdığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, etkin ve hızlı kararlar almasını sağlıyor. Bu zor süreçte, Allah korusun bir koalisyon olsaydı şu anda Türkiye’ye yangın yeriydi” değerlendirmesinde bulunduğu ortaya çıktı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir