Eski Merkez Bankası başkanı Durmuş Durmuş Yılmaz’dan ‘İMF’ye borç verdik’ yanıtı: YALAN

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, İMF’ye borç verilmesinin söz konusu olmadığını belirterek, ihtiyati bir fona taahhütte bulunulduğunu kaydetti. Yılmaz, “En ağır kelimeyi kullanmak için çok zorladım, bulabildiğim kelime YALAN” dedi.

 

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın, “IMF’ye 5 milyar dolar borç verdik” sözlerine Merkez Bankası eski Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz’dan yalanlama geldi.

Konunun ‘teknik’ olduğunu kaydeden Yılmaz, “En ağır kelimeyi kullanmak için çok zorladım, bulabildiğim kelime YALAN. Konu çok teknik. Kısacası IMF bizden borç istemedi. İhtiyati bir fona TAAHHÜTTE bulunuldu. Taahhüt gerçekleşmedi. İspatı: MB bilançosunda böyle bir bir borç kaydı yok” değerlendirmesinde bulundu.

Durmuş Yılmaz, sosyal medya hesabındaki bir başka paylaşımında ise Adalet vurgusunda bulunarak, “Derelerinizden petrol aksa, dağlarınızdan altın fışkırsa, eğer adalet kavramı yok ise ve kurala göre değil duruma göre adaleti benimsemişseniz, ülkede ekonomik gelişmeden ve kalkınmadan bahsedemezsiniz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir