Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen hayatını kaybetti

AK Parti’nin kuruları arasında bulunan Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen hayatını kaybetti.

AK Parti’nin kurucularından, Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Zeki Ergezen, Ankara’da uzun süredir tedavi gördüğü hastanede kanser hastalığına bağlı çoklu organ yetmezliği sebebiyle vefat etti. Ergezen, AK Parti iktidarının 58. ve 59. Hükümetlerinde Bayındırlık ve İskân Bakanı olarak görev yapmıştı.

Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümü mezunu Zeki Ergezen, 2 Aralık 1949 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde dünyaya geldi. Ergezen, Bitlis ve Muş’ta Bayındırlık İl Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde İnşaat Dairesi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

19, 20, 21 ve 22. Dönem Bitlis Milletvekilliği yapan Ergezen, 20. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevine seçildi. Zeki Ergezen, 58. ve 59. Hükümetlerde Bayındırlık ve İskân Bakanı olarak görev yaptı. 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir