Eski Bakan Günay: 10 Ekim tuzaklarla dolu acımasız tarihin yıldönümü

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 10 Ekim 2015 tarihinin, 7 Haziran’dan 1 Kasım’a uzanan tuzaklar dolu karanlıktaki en acımasız saldırının yıldönümü olduğunu belirtti. Yazar Ahmet Ümit ise, karanlığın adamlarının 10 Ekim 2015 patlatılan bomba ile güzel ülkenin tarihine kanlı bir katliam eklendiğini belirterek,

Günay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “10 Ekim 2015, 7 Haziran’dan 1 Kasım’a uzanan -tuzaklarla dolu- karanlıkta en acımasız saldırının, vahşetin yıldönümü. #10EkimAnkaraKatliami Canlarını yitiren barış yolcularına rahmet, masum insanların canına, özgürlüğüne, ekmeğine kasteden her türlü acımasızlığa lanet olsun”dedi. 

 

DEVA Partisi’nin kurumsal Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise, “Beş yıl önce bugün Ankara’yı kana bulayan vahşi saldırganlığa karşı sevgiyi ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz. 10 Ekim’de hepimizi yasa boğan saldırıyı lanetliyoruz. Hayatını kaybeden 103 vatandaşımızı saygıyla ve rahmetle anıyoruz.”denildi.

Yazar Ahmet Ümit, karanlığın adamlarının 10 Ekim 2015 patlatılan bomba ile güzel ülkenin tarihine kanlı bir katliam eklendiğini belirterek, “Karanlığın adamları, 10 Ekim 2015 saat:10:04’te güzel ülkemin kalbinde bir bomba daha patlattılar. Güzel ülkemin tarihine kanlı bir katliam daha eklediler. Korkutmak için, yıldırmak için, susturmak için. Korkma, yılma, susma, karanlığa teslim olma. 10 Ekim sabahı ölenleri unutma” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir