Eski AKP’li vekilden ‘sen kimsin’ videosu eleştirisi: TikTok videoları bunun yanında Oscar alır

Eski AKP milletvekili İbrahim Turhan, iktidar partisi tarafından hazırlanan ‘sen kimsin’ videosunu eleştirerek, “İçerik bir tarafa kurgu, görsel tasarım, TRT Çocuk kanalındaki kalitesiz çizgi filmlerden beter. TikTok videoları bunun yanında Oscar alır”dedi.

Turhan, sosyal meyda hesabından yaptığı açıklamada, ekonomin büyümenin temel dinamiğinin verimlilik, yenilik ve buluş olduğuna işaret ederek, “Türkiye’nin dünyaya açık, teknoloji becerisi yüksek genç bir nüfusunun olması bu bakımdan bir üstünlük sağlıyor. Gençlere, eğitime, Ar-Ge’ye yapılacak yatırım sürdürülebilir yüksek büyüme için çok önemli”dedi.

AKP tarafından hazırlanan ‘sen kimsin’ videosunu eleştiren Turhan, “Medyada yer alan ve gençlere ısmarlama kimlik/zihniyet biçmeye yönelik video. Kuantum bilişim devriminin eşiğinde,’sen kimsin’ diye bir model dayatmak da ilginç bir yaklaşım doğrusu. Hem de araştırmaların, birey olma duyarlılığının yüksek olduğunu gösterdiği bu kuşağa!”ifadesini kullandı. Hazırlanan videonun içeriğin yanı sıra görsel tasarımın kötü olduğuna vurgulayan Turhan, “TRT Çocuk kanalındaki kalitesiz çizgi filmlerden beter. TikTok videoları bunun yanında Oscar alır. Sosyal medyada gençlerin yaptığı amatör işlere bir baksalardı hiç olmazsa. Bütün şahsiyetleri kendinde meczeden lider kültü de dikkat çekici” değerlendirmesinde bulundu.

Turhan, ülkeyi yönetenlerin bunu doğru anlamasının önemli olduğuna işaret ederek, “Son iki gelişme bu konuda fazla umut vermiyor. Biricisi eğitim reformunu, gençlere gelecekte gerek duyacakları donanımı sağlamak yerine ‘fikri iktidarı’ gerçekleştirmeyi amaçlarsa tam aksine olumsuz sonuç vermesi kaçınılmaz”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir