Eski AKP’li Özdağ: Cumhurbaşkanlığı sistemine evet oyu verdiğim millet özür diliyorum

AK Parti’de üç dönem milletvekilliği yapan ve parti genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ‘evet’ oyu verdiği için özür dileyerek, “O bakanlar Yüce Divan’a giderken yurtdışına gitmeyecek, ‘Evet’ oyu verecektik. Gitsinler Yüce Divan’a diyecektik. Aklanarak gelsinler diyecektik” dedi.

Özdağ, Gelecek Partisi Amasya İl Kongresi’nde konuşmasında önemli açıklamalar yaptı. Özdağ, çocuklarına doğru bir Türkiye bırakmayı istediğini belirterek, “Ben istiyorum ki çocuklarımıza doğru bir Türkiye bırakayım. Recep Tayyip Erdoğan döneminde yanlışlarım oldu benim. O bakanlar Yüce Divan’a giderken yurtdışına gitmeyecek, ‘Evet’ oyu verecektik. Gitsinler Yüce Divan’a diyecektik. Aklanarak gelsinler diyecektik”dedi.

“OY VERDİĞİM İÇİN MİLLETİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘evet’ oyu verdiği için özür dileyen Özdağ, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘Evet’ oyu vermeyecektik. Ama biz o gün ‘Evet’ oyu vermeseydik, parlamentodan geçmeseydi bugün yaşanan ekonomik kriz, hayat pahalılığı, işsizliğin faturasını o gün ‘Evet’ diyen bizlere keserdiniz. ‘Biz aya üç gidiş üç dönüş yol yapacaktık ama siz reddettiniz derlerdi. Ama bütün bunlara rağmen yine de ‘Evet’ dememeliydik. Milletimizden özür diliyorum”dedi.

 

DAVUTOĞLU’NU PARTİ İÇİ DARBEYLE GÖREVDEN ALDILAR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınma süreciyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özdağ, “Ayak oyunları yapıp parti içi darbe yaptılar. Amasyalılar siz zannetmeyin ki Ahmet Davutoğlu’nu sadece Recep Tayyip Erdoğan aldı görevden. Oradaki insanların egoları aldı görevden. O egoların da rolü vardır. Yüzde 50 oy almış adamı kıskandılar. Siyasi ahlak yasası çıkartacaktık. Buna engel oldular. Yolsuzluğu, hırsızlığı önleme yasasını çıkaracaktık. İstemediler. İmar yasasını çıkartmak istedik. İmarın parası devlete aksın istedik. Egolarının esiri olan ve yüzde 50 oy almış entelektüel birini çekemeyenler, fırsat vermediği rantçılar ve dahi defosu olmayan birinin ülkeyi yönetmesini istemeyen egemen güçler görevden aldı O’nu.”

Özdağ, partisinin Aydın İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada ise AKP’nın muhalefete düştüğünde dağılacağını belirmişti. Özdağ, AKP’nın çabuk yıkılacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Bir kez muhalefete düşsün, Adalet ve Kalkınma Partisi kalmayacak. Burası Anavatan Partisi’ne benzemez. Anavatan Partisi 20 katlı binadan düşen bir güğüme benzer. Düşer, bir tarafı delinir, suyu muhafaza eder, abdest aldırır, su içirir, duş yaptırır, elinizi yüzünüzü yıkattırır. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi 20 katlı binadan düşen porselen vazodur. Yerle bir olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir