Ermeni Patrikhanesi önündeki Azeri bayraklı gösteriye siyasiler tepki gösterdi: Birileri provokasyon peşinde

Ermeni Patrikhanesi’nun bulunduğu sokakta Azeri bayrakları ile gösteri yapılmasına siyasi parti temsilcileri tepki gösterdi.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik , DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.
Ömer Çelik, birilerinin sosyal medyada ya da başka mecralarda Türkiye Cumhuriyeti’nin Ermeni vatandaşlarını tehdit ya da taciz etmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının bir kısmını tehdit ya da taciz edenlerin yaptığı provokasyon olduğuna işaret ederek, “Bu ülkeye kötülük etmektir. Türkiye güvenli bir ülkedir. Türkiye bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşları arasında ayrımcılığa izin vermez. Hangi sebeple olursa olsun, vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmaya çalışanlar ülkemize kötülük etmek isteyenlerdir. Ermenistan’a karşı kararlı duruşumuzu başka alanlara sevketmek isteyenler provokasyon peşindedir”dedi.
ERMENİ PATRİKHANESİ FATİH SULTAN MEHMET KURMUŞTUR
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, önünde kornalar çalınan Ermeni Patrikhanesi 1461 yılında Sultan Fatih tarafından kurulduğunu hatırlatarak, “Anadolu Ermenileri ve Ermeni Patrikhanesi bu toprakların zenginliğidir. Bu zor günlerde Ermeni vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği, vicdanımızın ve adaletimizin kalitesini gösterir. Azarbaycan’ın işgal altındaki topraklarını Ermenistan’a karşı savunmasını ülkemizin vatandaşlarına ve bir dinin merkezine yönelik bir tacize dönüştürmek, büyük bir gaflet ve haksızlıktır. Ermeni yurttaşlarımızın güvenliği ve huzuru için gerekli tüm tedbirler derhal alınmalıdır!”dedi.
NEFRET SÖYLEMİNE SON VERİN
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise Ermeni Patrikhanesi önünde böyle bir gösteri yapılmasına izin verilmesinin provakasyon olduğunu belirterek, “İktidarı, Patrikhanemiz ve kurumlarımızla ilgili gerekli tedbirleri almaya çağırıyorum. Nefret söylemlerinin sonu nefret suçlarıdır. Nefret siyasetine son verin!”çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir