Erdoğan: Dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar, mücadele etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan kadınların karşı karşıya olduğu şiddet ve ayrımcılık konusunda çok büyük hassasiyet gösterdiklerini de söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı 4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde teknolojik gelişmelerle ilgili konuştu. “Dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar, birlikte mücadele etmeliyiz” diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

‘DİJİTAL FAŞİZME KARŞI MÜCADELE…’

“Bireyi bir isim veya numaradan ibaret gören dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar. Dijital faşizme karşı hep birlikte mücadele etmeli, hep birlikte çözüm yolları aramalıyız. Dijitalleşmeyi reddetmeyi kastetmiyorum. İnsan hayatını kolaylaştıracak her yeniliğin başımızın üzerinde yeri vardır. Önemli olan medeniyetimizin yaratılanı severiz yaradandan ötürü yaklaşımıyla yürütülmesidir. Bunun için teknolojiyi geliştirenin de üretenin de kullanıcıya karşı olan sorumluluğunu kazanç parantezine hapsetmenin önüne geçilmelidir.”

‘KADINA YÖNELİK ŞİDDETE BÜYÜK HASSASİYET GÖSTERDİK’

Erdoğan’ın kadın konusundaki açıklamaları ise şöyle oldu: “Kadınların karşı karşıya bulunduğu şiddet ve ayrımcılık konusunda çok daha büyük hassasiyet gösterdik. Bu gayretimizde teknolojinin imkanlarını da kullandık. Güçlü bir ailenin temelinde güçlü bir kadının yattığını unutmadan yolumuza devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir