Erdoğan: Çoklu baro sistemi en kısa sürede hayata geçecek

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan barolarla ilgili düzenlemenin yarın Meclis’e geleceği ve en kısa sürede yasallaşacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Baroların yapısını değiştirecek yasal düzenleme ile ilgili konuşan Erdoğan, bu değişikliğin en kısa sürede hayata geçeceğini belirtti. LGBTİ+ bireyler ve onları destekleyenlerin kutladığı “onur haftası”na CHP’nin destek açıklamasına karşılık Erdoğan, “Milletimizi her türlü sapkınlığa karşı dikkatli olmaya ve tavır almaya davet ediyorum” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde,

“Yarın 926 devlet koruması altında gencimiz 274 şehit ve gazi yakınımız kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirilecek. Sonuçlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın web sayfamızda açıklanacaktır.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILIYOR

“Kısa çalışma ödeneğini bir ay daha uzatıyoruz. Nakdi ücret desteği ve iş fesih sınırlaması 1 ay daha devam edecektir.

‘BAHÇELİ’YE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’

“Salgın döneminde boş durmadılar, halkı kışkırtmaya çalıştılar. 15 Temmuz gecesi milletimiz tarafından kurulan Cumhur İttifakı halkımızın sağduyusu olarak tarihi görevler ifa etmiştir. Cumhur İttifakı ortağımız MHP ve Genel Başkan Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı altın harflerle yazılacak bir güç birliği ve dayanışma modeli olmuştur.

‘BAROLARLA İLGİLİ TEKLİF YARIN MECLİS’TE’

“Meslek örgütleri, özellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reform konusunda sorun yaşıyoruz. Temsilde adaletsizlik yanında faşizan uygulamalar üreten sorunlar var. Hukuki düzenlemeyi yapmak meclisin asli görevi. Demokratik, çoğulcu bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyoruz. Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Millet vekili arkadaşımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın veriyorlar. En kısa sürede inşallah hayata geçireceğiz.

“Aziz milletim, milletimiz bizden eksikleri tamamlamamızı bekliyor, biz de onu yapacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz.

“Kendimize göre doğru kabul ettiğimiz kimi hususlarda haklı değerlendirmeler görünce düzeltme yoluna gidiyoruz. Bu çalışmalara katkı vermeyenlere de ‘gölge etmeyin başka ihsan istemez’ diyoruz.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

“Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırana kadar hiçbir oyunun bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.

‘MİLLİ VE MANEVİ YAPIYI HEDEF ALIYORLAR’

“Türkiye, milli ve manevi yapısını hedef alanlarla mücadele edecek güce sahiptir.

“Buradan tüm milletimi Rabbimizin yasakladığı, milletimizi her türlü sapkınlığa karşı dikkatli olmaya ve tavır almaya davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir