Enner Valencia: Kulüp tarihine adımı yazdırmak istiyorum

Fenerbahçemizin 3 yıllığına kadrosuna kattığı Ekvadorlu futbolcu Enner Valencia, yeni sezon hazırlıklarımızın devam ettiği Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Büyük bir kulübe, büyük bir aileye geldiği için mutlu olduğunu dile getiren Ekvadorlu futbolcu, kulüp tarihine de adını yazdırmak istediğini söyledi.

Yeni transferimiz Enner Valencia’nın basın mensuplarının sorularına verdiği cevaplar şöyle:

Büyük bir kulübe geldim, büyük bir aileye geldim

“Öncelikle çok mutluyum. Büyük bir kulübe, büyük bir aileye geldim. Geldiğimden bu yana kendimi evimde hissediyorum. O yüzden en iyi şekilde hazırlanıp kendimi lige vereceğimi söyleyebilirim.”

En iyi şekilde bu sene Fenerbahçe’ye katkıda bulunacağıma inanıyorum

“Her kulübün felsefesi farklı oluyor. Bulunduğum kulüplerdeki felsefe de böyleydi. Daha çok oralarda açıkta oynadım. Açıkta oynayınca doğal olarak kaleye uzakta kaldım. Belki de skor yaratmada o yüzden biraz daha düşük olduğumu düşünüyorum. Tabii ki de iyi hazırlanacağım. Konsantre olacağım ve en iyi şekilde bu sene Fenerbahçe’ye katkıda bulunacağıma inanıyorum.”

Nerede görev verilirse en iyisini yapmaya hazırım

“Tabii ki de öncelikle menajerimle kulüp yöneticileri görüştüler ve onlara beni buraya getirdikleri ve tüm katkıları için çok teşekkür ediyorum. Benim en rahat ettiğim pozisyon tabii ki en ileri uç, forvet olarak oynamak ama nerede görev verilirse en iyisini yapmaya hazırım.”

Fenerbahçe’de ilk Ekvadorluyum ve umarım kulüp tarihine de adımı yazdırırım

“Benim için çok güzel bir olanak. Bu da benim için hızlı şekilde sağlandı. Fenerbahçe’de ilk Ekvadorluyum ve umarım kulüp tarihine de adımı yazdırırım. Umarım Türkiye Süper Lig tarihine de ismimi yazdırabilirim.”

Fenerbahçe taraftarının büyük bir tutkuyla kulüplerine nasıl bağlı olduklarını gördüm

“İlk geldiğimde şaşırdım. Fenerbahçe taraftarının büyük bir tutkuyla kulüplerine nasıl bağlı olduklarını gördüm. İlk geldiğim andan itibaren desteklerini ve hoş geldin dileklerini sürekli sosyal medya aracılığıyla sağlıyorlar. O yüzden geldiğim andan itibaren çok rahat hissettim. (Transfer duyuru videosu) ‘Flash’ mevzusuna geldiğimde ikinci kere şaşırdım. Videoyu izlediğimde de çok hoşuma gitti. En önemlisi bunları bir kenara bırakarak en iyi şekilde konsantre olup %100’ümü vermek.”

En yüksek gol ve asist sayısını yapabilmek için çok çalışacağım

“Gelmeden önce Türkiye Ligi’nde birçok maçı izledim. Fenerbahçe’nin de maçlarını izlemiştim ama geldiğimde bu kadar önemli bir kulüp olduğunu, bu kadar tutkulu bir taraftarı olduğunu açıkçası bilmiyordum. Kaç gol atacağıma dair bir sayı vermem zor. Şu anda bilemem ama tabii ki de en yüksek gol ve asist sayısını yapabilmek için, takıma en iyi katkıyı verebilmek için çok çalışacağım.”

Baskının olması çok iyi

“Aslında bu baskının olması çok iyi. Tüm kariyerim boyunca büyük kulüplerde oynadım. Bu baskının olduğu yerlerde de oynadım. Zaten büyük kulüpte olunca bu baskının olması gerçekten normal. Ama bu baskı beni kötü etkilemeyecek. Tamamen kendimi vereceğim ve en iyi şekilde takımıma katkıda bulunacağım.”

Fark yaratabilmek için çok çalışıp kendinizi %100 vermeniz gerekiyor

“Özellikle Fenerbahçe’nin hazırlık maçlarında da karşı takımların nasıl savunma yaptığını gördüm. Burada sert savunma yapılıyor. Bunun için de rakipleri izlemek gerekiyor. Fark yaratabilmek için de çok çalışıp kendinizi %100 vermeniz gerekiyor.”

Kız kardeşim ailemle birlikte mutlu şekilde ülkesinde

“Her şey çözüldü. Şu an kız kardeşim ailemle birlikte mutlu şekilde ülkesinde. Ben artık bu konunun da iyi şekilde çözümlenmesiyle kendimi %100 buraya konsantre halde hazır bulunduruyorum.”

Basın toplantısının sona ermesinin ardından Enner Valencia 13 numaralı formasıyla objektiflere poz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir