“Ekonomik kriz sosyal buhrana dönüşüyor”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, ‘ülkedeki krizin ciddiyetini görüp kabul ediyor ama saray iktidarı ve damat Berat hariç. Hala her şeyin yolunda olduğunu söylüyor, yoktur demekle krizin yok olacağını sanıyorlar. Lakin yok olmuyor, giderek ekonomik bir krizden sosyal bir buhrana evriliyor”dedi. 
Selçuk Özdağ, sosyal medya üzerinden ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi.
Özdağ’ın paylaştığı mesajlar şöyle: “
Damat Berat, gün aşırı ekonomi iyiye gidiyor açıklamaları yapmasına rağmen her gün yeni zamlar geliyor. Bir ülkede vergilerin artması, her gün yeni zamların yapılması demek o ülkede hiç bir şeyin iyi gitmediği demek.
Hasta hasta krizi bitirmeye çalıştı. Tedbir olsun diye Kemal Derviş Türkiye’ye getirdi. Mali disiplin sağlandı, kemerler sıkıldı, neticede ANASOL-M gitti ama o hükümetin uygulamaya koyduğu tedbir paketi AKP tarafından uygulanarak Türkiye krizden çıkarıldı.
DAMAT VE SARAY İKTİDARI HARİÇ HERKES KRİZİN FARKINDA
Bugün herkes krizin ciddiyetini görüp kabul ediyor ama saray iktidarı ve damat Berat hariç. Hala her şeyin yolunda olduğunu söylüyor, yoktur demekle krizin yok olacağını sanıyorlar. Lakin yok olmuyor, giderek ekonomik bir krizden sosyal bir buhrana evriliyor.
Önceki gün, ekonomist İbrahim Kahveci, çok önemli bir uyarıda bulundu ve krizin toplumsal bir bunalıma dönüştüğünü söyledi.
Örnek olarak Arjantin’i veren Kahveci, 90’lı yılların sonuna kadar dünyanın 10. ekonomisi olan Arjantin’in zamanında tedbir almaması üzerine krizin buhrana dönüştüğünü ve Arjantin’in bir daha toparlanamadığını ifade etti.
Şimdi aynı körlüğü, aynı biz her şeyi biliriz kibrini Türkiye yaşıyor. Ekonomi okumamış birine sırf CB’nin damadıdır diye ekonomi yönetimi teslim edilirse olacağı budur.
EKONOMİ SAĞLAMSA VERGİLER NİYE ARTIYOR
Tarihimiz akraba ilişkilerinden vaz geçmemenin sonucu yaşanan trajedilerle doludur. Son ÖTV zammı krizin boyutlarını ve söylenen yalanların mahiyetini göstermesi açısından bir turnusol işlevi görmüştür. Ekonomi bu kadar iyi bu kadar sağlamsa bir araçtan 2 araç parası almak niye?
Zammın büyüklüğü ekonomideki kara deliğin büyüklüğünü gösteriyor. Kötü yönetimin faturası her zaman olduğu gibi yine vatandaşın sırtına vuruluyor, sağmal bir inek gibi iliklerine kadar sağılıyor.
İSRAFIN, YOLSUZLUĞUN ÖNLENMESİ LAZIM
Halbuki, bu gibi durumlarda alınması gereken başka tedbirler vardır. Mesela israfın, rüşvetin, yolsuzluğun önlenmesi, kemerlerin sıkılması gibi. Vatandaşa sen sık ben aynı şekilde devam edeyim dediniz mi, hiç bir şeyi çözemezsiniz.
11-Dün Sözcü’deki köşesinde Çiğdem Toker yazdı, Şehir Hastanelerine 7 ayda ödenen para 3 Milyarın-eski para ile katırilyonun- üzerinde. Bu ara İki yeni Şehir hastanesinin ihalesi yapıldı, her biri bir milyarın biraz üstünde bir meblağla yapılacak.
Yani 7 aylık kira ile 3 şehir hastanesi yapmak mümkündü. Bu hastanelere 2040 yılına kadar bu şekilde fahiş kiralar verilecek. ve tabi bu para vatandaşın cebinden çıkacak. Şimdi buna doğru ekonomi yönetimi denilebilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir