“Dünün kutuplaştırıcı dilini sürdürmek isteyenler, çözüm üretebilecek vizyondan uzaklar”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Türkiye’de kadınların acil bekleyen sorunlarının hala ideolojik kamplardan ve siyasi mahallerden hareketle tartışıldığını belirtti. Yeneroğlu, “Dünün kutuplaştırıcı siyasilerinin usullerini kodlayarak bugünün kutuplaştırıcı dilini sürdürmekte ısrar edenler, çözüm üretebilecek vizyondan çok uzaktadırlar”dedi. 
Yeneroğlu, Twitter’dan gündemdeki konularla ilgili değerlendirme yaptı. Yeneroğlu, şu paylaşımlarda bulundu: “Ne yazık ki, ülkemiz kadınlarının acil çözüm bekleyen sorunları bugün de hâlâ ideolojik kamplardan,siyasi mahallelerden hareketle tartışılıyor. Oysa çözüm basit: Temel hakların kimse tarafından politize edilmemesi ve amasız bir biçimde herkesin ötekinin haklarına sahip çıkması.
Dünün kutuplaştırıcı siyasilerinin usullerini kodlayarak bugünün kutuplaştırıcı dilini sürdürmekte ısrar edenler,çözüm üretebilecek vizyondan çok uzaktadırlar. Mesele, dün de bugün de yarın da özgürlüklerin herkes için teminat altına alınıp alınmadığı, alınıp alınmayacağıdır.
Düne kadar Cumhuriyetin kadına kazandırdığı özgür kimliğe ortak edilmeyen başörtülü kadınların geçmişte yaşadıkları ne ise bugün başka alanlarda özgürlüklerden nasiplenemeyen ‘ötekiler’ için de vaziyet aynıdır. Bunu idrak edememek, Türkiye’nin daha fazla taşıyamayacağı bir yüktür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir