Devlet kurumları ve TMSF bünyesindeki şirketler sadece iktidara yakın medyaya reklam vermiş

Devlet kurumları ve Tasarruf Mevduat Sigortası’nın bünyesinde bulunan şirketlerin yılın ilk 9 ayında sadece iktidara yakın medyaya reklam verdikleri ortaya çıktı.

Devlet kurumları ve TMSF bünyesindeki şirketlerin 1 Ocak-9 Eylül tarihleri arasında iktidara yakın medyaya verdikleri reklamları gösteren tablo, muhalif medya kuruluşlarına reklam ambargosunu gözler önüne serdi.

Karar gazetesinde yer alan habere göre, Turkcell, Türk Telekom, Emlak Konut, TOKİ, Vakıf Katılım Bankası, Çaykur gibi devlet kuruluşları ile TMSF bünyesinde bulunan İstikbal Mobilya, Bellona, Uğur Soğutma gibi şirketlerden iktidara yakın medya kuruluşlarına 9.938.538 saniye reklam verildi. Buna karşılık ambargo uygulanan muhalif medyaya hiçbir reklam verilmedi.

‘MEDYA SANSÜR VE EKONOMİK BASKIYLA SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR’

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, devlet kurumlarının hangi mecraya reklam vereceğine dahi tek bir kişinin karar verdiğini belirterek, “Medya sadece sansürle, değil ekonomik baskıyla da susturulmaya çalışılıyor. Türkiye baskı ve korkutmayla idare edilen tek sesli bir ülke olmayı hak etmiyor.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir