DEVA Partisi’nden MHP’ye: Bazıları alışkanlık gereği kavgadan ve iftiradan nemalanmaya gayret edebilir

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 20 Mayıs Çarşamba günü Karar TV’deki programda Devlet Bahçeli’nin kendisini hedef alan açıklamalarına “Bahçeli, 20 banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken ne yapmış onu anlatsın. Şu anda iktidar güçleri ellerinde, Türkiye’yi sıkıntılı durumdan çıkarmak için ne yapıyorlar, onları anlatsınlar. Ülkeye hangi faydası dokunuyor? Ben bunu çok merak ediyorum. Yoksa ona çamur at, buna çamur çok kolay işler” şeklinde cevap vermişti.

Bu sözlere MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ‘kaypak’ ifadesini kullanarak, “Ali Babacan’ın, bunca yıl başka aktörlerin gölgesinde ve sayesinde politikada yer aldıktan sonra yeni demokrasi ringinde şimdiden çuvallamasının arkasındaki Devlet Bahçeli faktörü ayan beyan ortadadır. Ali Babacan gibi bugün başka kulvarlara savrularak aslından uzaklaşan kaypak politikacıların, ekmek yedikleri ve yetiştikleri kapıya nankörlük etmesi de işin bir başka manidar tarafıdır” şeklinde cevap vermişti.

“20’YE YAKIN BANKANIN BATTIĞI, MİLLÎ GELİRİN DÖRTTE BİRİNİN KAYBEDİLDİĞİ DÖNEM…”

DEVA Partisi’nden bugün yapılan açıklamada, MHP’lilerden gelen eleştirilerin hakaret içerdiği belirtilerek, Babacan’ın Bahçeli’yle ilgili sözlerinin “bir tarihsel gerçekliğin hatırlatılması” olduğu vurgulandı. Açıklamada, “Sayın Ali Babacan’ın dile getirdikleri, salt bir tarihsel gerçekliğin hatırlatılmasıdır. Genel Başkanımız, Bahçeli’nin iktidar ortağı olduğu üçlü koalisyon döneminde yaşanan ve yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizi olan 2001 krizini hatırlatmıştır. 20’ye yakın bankanın battığı, Millî gelirin dörtte birinin kaybedildiği, gecelik faizlerin % 7500’ü gördüğü, yıllık enflasyonun % 70’leri geçtiği, yazar kasaların başbakan önüne fırlatıldığı, insanların açlıkla karşı karşıya kaldığı, hatta tam da bu nedenle iktidarın ekonomiyi düzeltemeyeceğini idrak edip Dünya Bankası’ndan bir başkan yardımcısının ekonominin başına getirildiği bir dönemden bahsediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

DEVA Partisi’nden MHP’ye: Bazıları alışkanlık gereği kavgadan ve iftiradan nemalanmaya gayret edebilir
Babacan’ın liderliğindeki ekonomi yönetiminin “Türkiye’nin altın çağı” olarak adlandırıldığı savunulan açıklamada, “Bugün ise ülkemiz yeniden derin bir ekonomik krizin içerisindedir ve 2001 krizinde iktidar ortağı olan Bahçeli, bugün yine iktidar ortağıdır. Ülkemiz her geçen gün, her geçen ay fakirleşmektedir. Milyonlarca çalışanımızın alın teriyle biriken ne varsa herkesin gözü önünde erimektedir. Devlet kurumlarının çoğu zafiyet içine düşmüştür” denildi.

İLGİLİ HABER  Halk Bakkal Projesi hayata geçiriliyor

“İÇİ BOŞ TARTIŞMALAR…”

Halihazırda Türkiye’nin içindeki olduğu krizde, iktidar ortaklarının laf değil iş üretmeleri gerektiği kaydedilen açıklamada, “Böyle bir ortamda iktidar ortaklarından beklenen laf üretmek değil, iş üretmektir. İktidar ortaklarının görevi mazeret veya düşman aramak değil, çözüm üretmektir. Türkiye’nin içi boş tartışmalarla kaybedecek vakti yoktur. Bu tarihsel gerçeklik perspektifinde bugüne dair yapılmış bir yoruma karşılık olarak Bahçeli’nin genel başkan yardımcıları tarafından yapılan açıklamalar ise hakaret ve iftiralardan ibarettir. Biz ülkemizin böyle çirkin bir dili hak etmediğini düşünüyoruz. Demokrasi ve Atılım Partisi olarak yola çıkarken de söylediğimiz gibi siyasi mecrada hakaret, iftira ve boş polemiklere tevessül etmeyeceğimizi bir kere daha hatırlatıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

“ÜLKEMİZİN DEMOKRASİ, İNSAN HAKLARI, ADALET VE EKONOMİ ALANINDA İÇİNE DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUM…”
Açıklamada son olarak şöyle denildi: “Bazıları alışkanlıkları gereği kavgadan, husumetten, hakaret ve iftiradan nemalanmaya gayret edebilir. Herkes en iyi bildiği işi yapacaktır. Biz DEVA Partisi olarak, kendi alanında her biri ayrı bir başarı hikâyesine sahip olan partililerimizle gece-gündüz Türkiye için çalışıyoruz, üretiyoruz. Ülkemizin demokrasi, insan hakları, adalet ve ekonomi alanında içine düşürüldüğü bu durumdan çıkması ve her alanda ilerlemesi için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz. Halkımız her şeyin en iyisine layık. Bizim kaybedecek tek bir dakikamız yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir