DEVA Partisi’nin ilk il başkanı Konya’dan oldu

DEVA Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlanmasını tamamlamak için tüm Türkiye’de çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla kurulmuş bulanankurulan 18 bölge komisyonu parti il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyenlerle ilgili değerlendirme çalışmaları yapıyor.
Açıklanan ilklk il başkanı ise Konya’dan oldu. Dr. Seyit Karaca DEVA Partisi Konya İl Başkanı olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan kurucu il başkanlığı için yetki belgesini aldı.
Dr. Seyit Karaca başkanlığında çalışacak Konya İl Kurucu Heyeti Tuğba Tuncer Atar, Sefa Çoşkun ve Hasan Hüseyin Topçu’dan oluşacak.

Konya İl Başkanı olarak seçilen Dr. Seyit Karaca’ya görevinde başarılar dilediğini söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Ali Babacan, Seyit Karaca’ya ve kurucu heyete görevlerinde başarılar diledi. Parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer vereceklerini; bunun da ağırlıklı gençlerden ve kadınlardan oluşmasını arzu ettiklerini belirtti.

deva

DR. SEYİT KARACA KİMDİR?

DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, 1965 yılında Konya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.
1990-1992 yılları arasında Batman’da mecburi hizmetini tamamladı. Konya’ya döndükten sonra 16 yıllık memuriyet hayatı ile eş zamanlı olarak özel sektörde, farklı kurumlarda kurucu ortaklık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.
Konya Tabip Odası Üyeliği, Sağlık Vakfı Konya Şube Üyeliği olmak üzere çok farklı sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer aldı. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Meclis Başkanlığı yaptı. Hâlen TOBB Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclis Başkanlığı ve ikinci dönem Konya Tabip Odası Başkanlığı ve TÜSEB Bilim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.
Evli ve dört çocuk babasıdır.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir