DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: Babam yoğun bakımda

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüse yakalandıktan sonra ilk bir haftayı evinde sonraki 8 günü hastanede ve son haftayı tekrar evinde geçirdiğini, babasının da yoğun bakımda olduğunu söyledi.

Habertürk’te canlı yayınlanan Açık ve Net programında Kübra Par’ın sorularını yanıtladı. Koronavirüse yakalandıktan sonra ilk bir haftayı evinde sonraki 8 günü hastanede ve son haftayı tekrar evinde geçirdiğini anlatan Babacan, babasının da yoğun bakımda olduğunu söyledi. Önlemlerin eksiksiz uygulanması gerektiğini kaydeden Babacan, pandeminin ekonomiye etkisi konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

Babacan’ın Habertürk Televizyonu’nda yaptığı açıklama şöyle:

“8 GÜN HASTANEDE”

Bugün üçüncü haftam. İlk hafta çok insanda yaşanan bazı bulgular vardı. İlk hafta evde geçti. İkinci hafta hastanede devam etmek istedi doktorlarımız. Yaklaşık bir haftadır da evdeyim. İlk bulgular, ateş, vücut ağrıları, eklem ağrıları, kas ağrıları şeklindeydi. Bunu hissedince test yaptırdım ve pozitif çıktı. Şikayetler çok ağır olmadığı için evde tedavi istediler. Şikayetler azalmayınca da 8 gün kadar hastanede geçti.

“ÇEMBER DARALIYOR”

Çok daha ağır geçiren hastaları izleme imkanı buldum. Hem de çevremizde epey yaygınlaşmaya başladı. Gittikçe çember daralıyor. Daha ağır geçirenler var. Hepsine acil şifalar diliyorum. Sağlık çalışanlarımızın ne kadar büyük fedakarlıklarla çalıştığını gördüm. Kendi hayatlarını riske atarak büyük çaba gösteriyorlar. Hepsine minnettar olmamız lazım. Çok sayıda sağlık çalışanımız hayatını kaybetti. Yoğun bakımda tedavi gören doktorlarımız var. Zor bir süreç geçiriyorlar.

“PARTİ YÖNETİMİNDE BAŞKA POZİTİF ÇIKAN OLMADI”

Genel merkezimize çok yoğun bir ziyaretçi trafiği var. Dikkat ediyor olsak da yüzde 100 koruma zor. Siyaset insan insana temasla yürüyen bir iş. Teşkilatlanma sürecinde genel merkezimizin yoğun bir trafiği var. Çok şükür benden başka parti yönetiminde testi pozitif çıkan olmadı. Son zamanlarda toplantıları dijital olarak yapıyorduk. Tek bir çalışanımızda pozitif çıktı onun da tedavisi evde devam ediyor.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor
“BABAM YOĞUN BAKIMDA”

Eşim ve çocuğum da hastalandılar ama ilk bir haftada atlattılar. Kızımızı biraz daha izole bir yerde tuttuk. Diğer Oğlum da Boston’daydı bu süreçte. Kayınpederim tedavi görüyor. Babam hastanede yoğun bakımda. O da nereden nasıl kaptı bilemiyorum. Bizim ailede biraz var. Ankara zaten zor bir tablo gösteriyor. Yoğun bakımların çoğu dolu. Ankara’da vaka sayısı çok yüksek. Babamın durumunun kontrol altında olduğunu söylüyor doktorlar. Değişik bir hastalık, herkesi farklı farklı etkiliyor.

“ARABAMI KENDİM KULLANDIM”

Elimden geldiği kadar tedbir aldığımı düşünüyorum. Mart ayından bu yana arabamı kendim kullandım. Genel merkezde son derece yoğun tedbirler almaya çalıştık. Ama ihtimali sıfırlayamıyorsunuz. Ne olursa olsun tedbirde taviz vermemek lazım. El temizliği çok çok önemli. Maske çok önemli. Sosyal mesafe çok önemli. İnsanların birbirine yaklaşması doğru değil.

“KARARLARI ALANLAR ALDIĞI KARARA UYMALI”

Testlerin yaygın ve ücretsiz yapılmasının önemine dikkat çeken Babacan, önlemlerin karar alanlar tarafından da uygulanması gerektiğini kaydetti: “Giresun’daki görüntüler hepimizin gözü önünde. Öncelikle karar alanların kendi kararlarına uymaları lazım. Veriler konusunda da şeffaf olmayan durum, bu salgının yönetimiyle ilgili çok önemli problem. İlk başlangıçta bu fena değildi. Fakat son aylarda gittikçe artan oranda verilere güven kalmadı.”

Kaynak: Habertürk

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir