DEVA Partisi, Diyarbakır’ı avukat Cihan Ülsen’e emanet etti

İl başkanlarının atamalarına devam eden DEVA Partisi’nde en çok merak edilen illerden biri olan Diyarbakır için avukat Cihan Ülsen görevlendirildi. Eski Mazlumder yöneticisi, Diyarbakır Barosu Üyesi ve Tahir Elçi Vakfı üyeliği de yapan Ülsen’in yayınlanmış bir de şiir kitabı bulunuyor.

Şu ana kadar 13 il başkanını açıklayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), en çok merak edilen illerden biri olan Diyarbakır Kurucu İl Başkanlığı görevi için avukat Cihan Ülsen’e teklif götürdü.

Teklifi kabul eden Ülsen, görevlendirme belgesini Genel Başkan Ali Babacan’ın elinden alarak göreve başladı. Sivil toplum örgütlerinde oldukça etkin bir isim olan Ülsen, Yokuş Yol’a edebiyat dergisinin de Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor. Ülsen’in ‘Kendinden Başka Herkes’ isimli bir de şiir kitabı bulunuyor.

CİHAN ÜLSEN KİMDİR

1980 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Diyarbakır’da tamamladı. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Şu an Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmekte. 2007 yılından bu yana Diyarbakır’da Serbest Avukatlık yapmakta. 2014 yılından bu yana Diyarbakır’da yayınlanan Yokuş Yol’a dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmakta.

2009-2014 yılları arasında Diyarbakır MAZLUMDER’de (İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) Başkan Yardımcılığı ve Genel Koordinatörlük görevlerini üstlendi. 2016-2018 yılları arasında Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Baro çalışmalarında İnsan Hakları Merkezi ve Adli Yardım Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2019 yılında Diyarbakır Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır.”

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir