Davutoğlu’ndan Erdoğan’a: Milletimizin başındaki en büyük musibet aile şirketine dönmüş olan bu iktidardır

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gerçek mümin yoklukta sabredendir” sözünü hatırlatarak, “Sabredecek olan milletse, musibet bizatihi sizsiniz demektir. Milletimizin başındaki en büyük musibet aile şirketine dönmüş olan bu iktidardır” dedi.

Davutoğlu, partisinin Mersin il kongresinde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştirdi.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan milletimizi musibetler, yokluklar ve zorluklar karşısında sabretmeye davet ettiğine işaret ederek, “Erdoğan’ın bu sözlerinden musibetlere kimin sabredeceğini öğrenmiş oluyoruz: Millet sabredecek. Peki sabredecek olan milletse musibet kim? Millet hangi musibete sabredecek ve bu musibetin failleri kim? Sabredilmesi gereken musibet fakirlikse, işsizlikse, enflasyonsa, yolsuzluksa, hukuksuzluksa bu fakirliğin ve hukuksuzluğun failleri özneleri kim? Sabredecek olan milletse, musibet bizatihi sizsiniz demektir. Milletimizin başındaki en büyük musibet aile şirketine dönmüş olan bu iktidardır”dedi.

SAĞINDA BAHÇELİ, SOLUNDA PERİNÇEK

Davutoğlu, iktidarın yeni Türkiye iddiasından vazgeçerek eski Türkiye’nin 28 Şubatçı aktörleriyle omuz omuza vererek kendilerinin önüne her türlü engeli çıkardığına işaret ederek, “Eski Türkiye aktörlerine karşı omuz omuza mücadele verdiği arkadaşlarını terk eden Erdoğan bizlere engel olmaya çalışırken, sağına aldığı 28 Şubat döneminin koalisyon ortağı Bahçeli ve soluna aldığı ’28 Şubat hala devam ediyor’ diyen o dönemin başörtüsü ve ezan düşmanı Perinçek bize saldırıyor.”dedi.

DOLARA BAKMIYORSUN ANLADIK, EN AZINDAN ÖNÜNE BAKMAYI ÖĞREN

Konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da eleştiren Davutoğlu, “Sayın Bakan tamam anladık dolara bakamıyorsun ama en azından önüne bakmayı öğren”dedi.

Türkiye’nin 2023 Ekonomik Büyüklük hedefinin 2007’nin seviyesi olabileceğine işaret ederek, “2007’yi, 2006’yı, 2005’i hedeflemekte nedir? Ben size söyleyeyim bütün bunların bir tek ismi vardır: Bu koalisyon iktidarının ekonomi hedefi kendi ifadeleriyle ‘Türkiye’yi küçültme hedefidir’. Ekonomik seviye olarak kendisine 2007’ye ulaşmayı koyan bir program Türkiye’yi küçültme programıdır’. Bunlara lazım olan küçük, içine kapanmış, demokrasiden istifa etmiş; aile şirketi gibi yönetecekleri bir Türkiye’dir.”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir