Davutoğlu: Erdoğan kendisine yapılan baskıları unuttu, bizi engellemeye çalıştı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısının ardından konuştu. Kendilerinin engellenmeye çalışıldığını kaydederek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Davutoğlu, “Erdoğan, tüm baskılara rağmen başbakan ve cumhurbaşkanı oldu. Kendisine yapılan baskıları unutarak, ilkelerini unutarak, ben merkezci ve dar bir çevrenin ihtiraslarına dayalı bir siyaseti tercih ettikten sonra, kendi geçmişini de unutarak bizi engellemeye çalıştı” şeklinde konuştu.

“BİR DİP DALGASI GELİYOR”

Bir dip dalgasının geldiğini savunan Davutoğlu, “Bir sene önce yaptığım yurt gezileri ile şimdiyi karşılaştırdığımda, susan halkın şimdi sokaklarda çok açık konuştuğunu görüyorum. Son derece dinamik bir halk tepkisi var. Bir dip dalgası geliyor. Batman’da insanların derdi neyse, Türkiye’ni güneyinde Alanya’da da insanların derdi o, Bartın’da, Türkiye’nin kuzeyinde de derdi o. İnsanımızın iş, aş ve gelecek kaygısı var” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR AHLAKİ ÇÖKÜŞ VAR”

Türkiye’de büyük bir ahlâkî çöküş yaşandığını kaydeden Ahmet Davutoğlu, “Yolsuzluk, şatafat, kibir, yöneticilerin halka olan karşı tavrı ve nepotizm üzerinden büyük bir ahlaki çöküş var. Bir rektör, eşine has sınav yapıyor. Öyle nitelikler sayıyor ki; sadece eşinde var. Bundan daha büyük ahlaki çöküntü olur mu? Bizim milletimiz önündeki lidere bakarak yürür. Devletin tepesinde aile ilişkileri böyleyse rektörü de böyle olur, valisi de böyle olur” değerlendirmesinde bulundu.

“HALKTAN KOPAN SİYASİLERİN EN ÖNEMLİ ZAAFI” DEDİ VE SAYDI

Karadeniz’de doğal gaz rezervi bulunmasının Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘şahsi promosyonuna’ dönüştürüldüğünü belirten Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğal gaz rezervi keşfedilince hepimiz sevindik. Fakat bu doğal gaz keşfinin Türkiye’nin ekonomisini batıran bir bakanın şahsi promosyonu haline getirilmesi devlet ahlakına aykırıdır. Halktan kopan siyasilerin en önemli zaafı şudur: Kendi yaşadıkları fildişi kulelerdeki hayatın her yerde sürdüğünü zannederler. Saraylarda sürdürdükleri hayatın her yerde olduğunu zannederler. Herkesin kendileri gibi 4-5 maaş aldığını zannederler.”

BAHÇELİ’YE: “GENEL MERKEZLERİNDEKİ SAATLERİ 17:25’E AYARLAYIP…”

MHP lideri Devlet Bahçeli’yi isim vermeden eleştiren Davutoğlu, Bahçeli’nin eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği röportajda genel merkezdeki saatlerin 17-25 yolsuzluk operasyonları nedeniyle 17:25’e sabitlendiğini hatırlatarak, “Genel Merkezlerindeki saatlerini 17:25’e ayarlayıp, şimdi yurt dışına kaçan gazetecilere bu bağlamda mülakat verip şimdi her konuda iktidarı destekleyenlere eminim ki samimi MHP’li kitleler hesabını soracaktır” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir