Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye tırmanışta bunu görmeyenler var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tırmanışta olduğunu ancak bunu görmeyenlerin olduğunu belirterek,” Ben size belgelerle konuşuyorum. Bazı sıkıntılarımız var yok değil”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camii’nde gerçekleşen Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Erdoğan, döviz kurundaki artışla ilgili şunları söyledi:

Dünyada şu anda ekonomik gelişmeleri gözden geçirecek olursanız; başta ABD olmak üzere, corona virüs seyrinden sonra çok ciddi dalgalanmaların olduğunu görürsünüz. Dışarıdaki düşmanlar yetiyor, içeride destekleyenler var.

2020 Kasım’ında göreve geldik. 2002’de, 236 milyar dolar olan milli gelirimiz, 2019 yılında 754 milyar dolara çıktı.

Türkiye bir tırmanışta ancak bunu görmek istemeyenler var. Ben size belgelerle konuşuyorum. Bazı sıkıntılarımız var yok değil.

Yine göreve geldiğimizde IMF borcumuz 23,5 milyar dolardı. Mayıs 2013’te IMF’ye olan borcumuzu sıfırladık.

Kimse halkımızı yanıltmaya çalışmasın. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha da güçlü olacağız.

Türkiye’de 17 yıl önce terörle verilen mücadeleyi bir düşünün. Bugün terörle mücadelede neredeyiz. Bu mücadele öyle ücretsiz yapılmıyor.

Benim Hazine ve Maliye Bakanım Berat Albayrak ile ilgili yaptıkları karalamaların hepsi yetişemedikleri üzüme koruk deme şeklinde.

BAHÇELİ’DEN AKŞENER’E ‘EVİNE DÖN’ ÇAĞRISI

Eski bir siyasetçi olarak Muharrem İnce’nin parti kurması doğal haktır. Bahçeli’nin Akşener’e daveti de yadırgadığım bir davet değildir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir