Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve  Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Murat Ilıkkan, Covid-19 salgını kapsamında faaliyetlerinin kısıtlanması sebebiyle mali sıkıntı yaşayan, toplu taşıma yapan esnafa destek vermek amacıyla Ankara Büyükşehir Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırdı.

Cumhur İttifakı olarak her zaman esnafın yanında yer aldıklarının altını çizen Köse ve Ilıkkan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart’ta açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında, esnafımıza destek için önemli adımlar atıldı. Biz de Cumhur İttifakı olarak, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimizi, esnafımıza destek olmaya ve alacağımız tedbirleri konuşmaya davet ediyoruz. Korona virüs salgınını insanı ve insanlığımızı merkeze koyarak; dayanışma ve paylaşımla aşacağız inşallah” dedi.

Toplantı talebinde şu ifadeler yer aldı: “Covid-19 Salgını ile ilgili alacağımız tedbirleri ve toplu taşıma yapan esnaflar ile faaliyet kısıtlamasıyla mali sıkıntıya giren tüm esnaflara verilmesi gereken desteklerin konuşulacağı gündemiyle sınırlı olmak üzere, olağanüstü Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı yapılmasını öneriyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine, 14.04.2020 tarihinde, Covid-19 Ekonomik ve sosyal etkileri azaltmak amacıyla hazırlanan bir kanun teklifi sunulmuştur.

Söz konusu teklifin içiriğinde yer alan özellikle, toplu taşıma hizmetleriyle ilgili gelir desteği verilebileceği maddesi de kanunlaşıp yürürlüğe girmesi ile birlikte, teklif ettiğimiz olağanüstü meclis toplantısının tarihinin, buna bağlı olarak mümkün olan en kısa zamanda belirlenmesi ile yapılmasını öneriyoruz.

 

Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir