CHP’li Sertel: TRT tarafından Ersin Düzen’e aylık 412 bin lira ödeniyor

CHP İzmir Milletvekil Atilla Sertel, TRT’de spor programı yapan sunucu Ersin Düzen’in TRT’den aylık 412 bin 440 lira ücret aldığını açıkladı.
Sertel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklandığını belirterek, “Hüseyin Ersin Düzen i’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı. Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor”dedi.

Sertel, TRT’nin kendisine yaptığı açıklamayı kamuoyu ile paylaştığınde Ersin Düzen kendisini mahkemeye vereceğini söylediğini ve Twitter üzerinden tehdit ettiğini hatırlatarak, “Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor(!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak”değerlendirmesinde.
Ersin Düzen’in TRT’den aldığını bu paranın elbette hepsine el koymadığını vurgulayan Sertel, “Yanında ki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek”dedi. 
Sertel, zamanında milletvekili iken, özel iş yapması yasak olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın özel İzni ile TRT’de spor yorumu yapan FETÖ kaçağı Hakan Şükür’e 1 milyon lira civarında ücret tahsis edildiğini hatırlatarak, “Düzen’in yorumcuları ona göre daha az ücret alıyor”dedi.
TRT İÇİN HALKTAN 2 MİLYAR 803 MİLYON LİRA TOPLANDI
Sertel, TRT’ye 2019 yılında elektrik enerji payından 1 milyar 45 milyon 98 bin 830 TL, televizyon, bilgisayar, cep telefonundan kesilen bandrollerden 1 milyar 757 milyon 93 bin 787 TL para geldiğini belirterek, “Halktan 2 milyar 803 milyon 92 bin 619 TL toplandı. Bu para savruluyor”değerlendirmesinde bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir