CHP’li Gürsel Tekin: Koronavirüs’ü evcilleştiren ilk hükümet bizde, bari maaş bağlayın bedava çalışmasın

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Giresun’da kalabalık şekilde miting yapmasını eleştirerek, “Aşıyı bulan ilk ülke olamayacağız ama Koronavirüs’ü evcilleştiren ilk hükümet bizde. Giresun’dan çekil diyorlar çekiliyor, Rize’ye uğrama diyorlar uğramıyor. Bari maaşa bağlayın, bedava çalışmasın” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Giresun’da selin vurduğu ilçede gerçekleştirdiği mitingi eleştirerek, hükümeti koronavirüsü ‘işine geldiği gibi’ kullanmakla itham etti.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Tekin, “Aşıyı bulan ilk ülke olamayacağız ama Koronavirüs’ü evcilleştiren ilk hükümet bizde. Turizm sezonu başlıyor. Virüs çekiliyor. Sezon bitiyor. Saldırıyor. Erdoğan miting yapacak. Hemen çekiliyor. Milli Bayram? Saldırıyor. AKP’yi kutluyorum. Koronavirüsü de şaşkına çevirdiler” değerlendirmesinde bulundu.

Koronavirüsün hükümetin dediklerini yaptığını kaydeden Gürsel Tekin, “Maşallah her gün hükümetimiz kaç kişiyi kabul edilebilir bulursa o kadar insana bulaşıyor, kaç kişinin ölmesi tasvip buyrulursa o kadar insan ölüyor. Giresun’dan çekil diyorlar çekiliyor, Rize’ye uğrama diyorlar uğramıyor. Bari maaşa bağlayın, bedava çalışmasın” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir