CHP: Bu sabah yapılan gözaltılar Saray’a düğün hediyesidir

HDP’li belediye başkanları ve eski milletvekillerinin de bulunduğu gözaltılara karşı CHP’den ilk tepki geldi. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Aradan tam 6 yıl geçmiş, soruşturulmuş, ifade vermiş ve yargılanmışlar. Bu sabah yapılan gözaltılar Saray’a düğün hediyesidir!” dedi.

Aralarında Kars Belediyesi Eş Genel Başkanı Ayhan Bilgen’in de bulunduğu 82 HDP’linin gözaltına alınmasına tepki çekti. HDP’li eski milletvekillerinin de bulunduğu gözaltılara karşı CHP’den ilk tepki geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu gözaltılara ilişkin Twitter hesabından şöyle yazdı: “Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve bir çok siyasetçi sabah saatlerinde gözaltına alındılar. Nedeni 6-8 Ekim 2014 Kobane olaylarıymış. Aradan tam 6 yıl geçmiş, soruşturulmuş, ifade vermiş ve yargılanmışlar. Bu sabah yapılan gözaltılar Saray’a düğün hediyesidir!”

ADALET ER GEÇ HERKEZE LAZIM OLUR

CHP İzmir Milletvekili Tuncan Özkan ise yapılan operasyona tepki gösterek, “Kars’ın seçilmiş Belediye Başkanı Ayhan Bilgen den, RTÜK üyesi Ali Ürküt’e, Sırrı Süreyya Önder’e kadar yüzlerce insan, uydurulmuş gerekçelerle zulm altına alınıyorsa, bedeli ağır olur. Zalimler unutmasın adalet er geç herkese lazım olur.”dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir