Çankaya Belediyesi çocuklara 100 bin kitap dağıtacak

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ulusal egemenliğin 100. yılında çocuklara 100 bin kitap dağıtmaya başladıklarını açıkladı. Taşdelen, “Tükenmez Hayatlar ve Tükenmez Kitaplar ile Bilim Hikayelerinden oluşan kitap serilerini talepte bulunan ailelere ulaştırıyoruz. Kitaplarla birlikte Türk Bayrağı da armağan ediyoruz” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüse karşı etkin mücadeleyi sürdürdüklerini belirten Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl evlerinde kutlayan çocuklara kitap armağan ediyor. Ulusal egemenliğin 100. Yılında çocuklara 100 bin kitap dağıtımına başladıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Tükenmez Hayatlar ve Tükenmez Kitaplar ile Bilim Hikayelerinden oluşan Çankaya Çocuk Kitapları serilerini ve Türk Bayrağı’nı çocuklarımıza armağan ediyoruz” açıklamasında bulundu. çankaya belediyesi

6-12 YAŞ ARASI ÇOCUKLARA ARMAĞAN

Taşdelen’in verdiği bilgiye göre, 6-8 yaş çocuklarının eğlenerek öğrenmesini amaçlayan Bilim Hikayeleri serisinde ‘Arni Rüzgarı Merak Ediyor’, ‘Çikolatam Neden Eriyor?’, ‘Tim, Elma ve Yerçekimi’, ‘Didi Enerji İstiyor’, ‘Riki’nin Robotu’, ‘Kanatlının Pusulası’, ‘Kuki Donmuş Gölde’, ‘Uçan Balonlar’, ‘Eğlencenin Sesi’, ‘Hava Her Yerde’ adlı 10 farklı kitap yer alıyor. Çocuklar, rüzgarın oluşması, çikolatanın erimesi, yerçekimi, havanın dolaşımı, sesin oluşması gibi merak edilen bilimsel konuları hikayelerle öğreniyor. 8-12 yaş arası çocuklara yönelik Tükenmez  Hayatlar ve Tükenmez Kitaplar adlı çocuk kitabı serisi ise Bremen Mızıkacıları, Peter Pan, Son Yaprak, Bencil Dev, Bir Çift Söz, Shakespeare ve Van Gogh kitaplarından oluşuyor.

Çankaya Çocuk Kitapları serisi için talepte bulunmak isteyen vatandaşlar, Çankaya Belediyesi Destek Merkezi’nin 0 312 458 90 30 numaralı telefonu arayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir