Büyükşehir’in ev sahipliğinde bisiklet turu düzenledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü ile Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği iş birliğiyle “3 Haziran Uluslararası Bisiklet Günü” etkinliği düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlikte, ANFA Genel Müdürü Nevzat Uslucan, Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev ile 20 Türkmen öğrenci Dikmen Vadisi’nde bulunan Türkmenistan Parkı’nda pedal çevirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü, Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği iş birliğiyle “3 Haziran Uluslararası Bisiklet Günü” kapsamında Dikmen Vadisi Türkmenistan Parkı’nda etkinlik düzenledi.

ANFA Genel Müdürü Nevzat Uslucan, Başkent’te öğrenim gören 20 Türkmen öğrenci ve Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen bisiklet turuna katıldı.

BİSİKLET KULLANIMINA TEŞVİK

Başkent’te bisiklet kullanımını teşvik etmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet turu düzenlendiğini belirten ANFA Genel Müdürü Nevzat Uslucan, şunları söyledi:

“Türkmenistanlı meşhur Şair Mahtumkulu Firakı’nın heykelinin bulunduğu Dikmen Vadisi’nde bisiklet turu yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla başlatılan büyük bir bisiklet yolu projesinin yapım aşamaları devam ediyor. Dilerim ki bisiklet yolu çalışmamız tamamlandıktan sonra Türkmenistan Büyükelçiliği ile birlikte daha kapsamlı bir bisiklet günü kutlarız.”

Öğrencilerle birlikte pedal çeviren Türkmenistan Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev de, “Türkmenistan devlet başkanının gayretleri sonucunda dünya camiasına kazandırılmış önemli bir günü kutladık. Bisiklet turunun düzenlenmesinde bize katkı sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir