Büyükşehir’den MHP’li Ilıkan’a cevap: Dinazor heykelleri dikillirken nerdeydin?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Sayın Murat Ilıkan’ın Sincan OSB – Yenikent arasında yol genişletme çalışmalarıyla ilgili eleştirilerine cevap verdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, ” Belediyemizin 2019 yılı Ekim ayında geçen resmi basın bülteninde, Yenikent yol genişletme çalışmaları ile ilgili olarak ‘İlk etapta kazı-dolgu çalışmalarına başlayacağız ve aşama aşama yolu tamamlayıp, trafik yoğunluğu açısından sorunlu bir bölgeyi daha rahatmış olacağız’ açıklaması yer almış, ilk etap çalışması da o dönemde tamamlanmıştır.

  Ancak devlet kurumları arasında, bir çalışma yapılırken bazı onay süreçleri gerekmektedir. Bunun dışında teknik açıdan bazı planlamaların yapılarak mevsimsel şartların uygun olduğu dönemde işlere başlanması mecburidir. Şu anki çalışmaların yapıldığı aşamalar için bu süreçte gerekli yazışmalar yapılmış, devlet kurumları arasında karşılıklı onay süreçleri yaşanmıştır. Artık “yaptım, oldu” dönemi bitmiş, her şey devlet işleyişine göre devam ettirilmiştir.”

Açıklamada, yol yapımı süreciyle ilgili devlet kurumlarına yapılan başvurular ve izin tarihlerini detaylı bir şekilde belirtilerek, “Gündemi sadece gazete küpürlerinden takip eden Sayın Ilıkan’ın, bu tarz durumlar yaşandığında açıklama yapmadan ve video çekmeden önce Yol ve Asfalt Şube Müdürlüğümüzü arayarak hem bilgi alabileceğini hem de tecrübelerimizden faydalanabileceğini tekrar hatırlatıyoruz.”denildi.

Açıklamada, Ilıkan’ın açıklamalarının “çalıştırmama” üzerine kurulu olduğuna işaret edilerek, şöyle devam edildi: “Söz konusu anlayış, halkın su parası dinozor heykellerine ödenirken hiç ses çıkarmamış, yeni yönetimin kredi talebini reddederek İstasyon Caddesi’nin yapımını geciktirmeye çalışmış ancak buna mani olamamıştır. Hatta aynı anlayış, Gölbaşı ve Polatlı başta olmak üzere toplum sağlığını doğrudan ilgilendiren su ve arıtma konusunda, önceden kredi alınmasına ve bu kredinin çarçur edilmesine rağmen milletin parasının peşine düşmek yerine bir yıldır oyalama taktiği izlemektedir.

Sn. Ilıkan’a Ankara Büyükşehir Belediyesinin hummalı çalışmalarını nöbet tutarak izlemek yerine milletin parasının, yetimin hakkının, garip gurebanın ahının dibinden ayrılmamasını, bunu gece gündüz takip etmesini tavsiye ediyoruz. Zira Belediyemizin yaptığı tüm çalışmalara şeffaf bir biçimde ulaşmaya devam edecek ortamı sağlamaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir