Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil araç filosunu genişletiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil araç filosunu, 15 yeni araç daha katarak güçlendirdi. Büyükşehir tarafından cenaze hizmetlerinin daha hızlı ve güvenli yapılması amacıyla 20 olan cenaze nakil aracı sayısı yeni araçların gelmesiyle birlikte 35’e yükseldi. Normalleşme süreciyle birlikte ziyarete açılan mezarlıklarda cenaze namazları sosyal mesafe kuralına göre kılınmaya devam ediyor.

Şehir içi ve şehir dışına 7/24 ücretsiz cenaze nakil araçlarıyla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, daha önce 20 olan nakil aracı sayısını yeni alınanlarla birlikte 35’e yükseltti.

HEDEF: DAHA HIZLI HİZMET

Büyükşehir Belediyesi, cenazesi olan vatandaşların cenaze hizmetlerini yerine getirmesi konusunda her türlü desteği sağlamayı sürdürüyor.

Artan nüfusa bağlı olarak daha kaliteli, hızlı ve güvenli cenaze hizmeti sunmayı amaçlayan Mezarlıklar Daire Başkanlığı, 15 yeni cenaze nakil aracı satın alarak araç sayısını artırdı. Cenaze hizmetlerinde kullanılan araçların şehir içi ve şehir dışında önemli ölçüde nakil hizmetini karşıladığına dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Köksal Bozan, şu bilgileri verdi:

“Cenaze nakil hizmetleri Ankaralılar için oldukça önemli bir hizmet. Vatandaşlarımız cenazeleri olduğunda duygusal ve zor anlar yaşıyorlar. Ankara’mızda günde ortalama 50’ye yakın ölüm vakası yaşanırken, bunlardan yaklaşık 10 cenazenin il dışına nakili yapılıyor. İl içinde Karşıyaka Mezarlığı ve Mahalle Mezarlıkları için ciddi oranda nakil araç ihtiyacımız oluyor. Eski araçlarımızın arıza vermeye başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a araçların yetersiz olduğu konusunda bilgi verdik. Başkanımızın talimatıyla yaklaşık 2 ay önce hazırlıklarımıza başladık ve 15 yeni cenaze nakil aracını filomuza ekledik. Toplam 35 aracımızla Ankara halkına en güzel hizmeti vermek için hazırız.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi normalleşme süreciyle birlikte mezarlıkları ziyarete açarken, cenaze namazlarının sosyal mesafe kuralına uyularak kılınmasını sağlamaya ise devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir