Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ taksi durağına ozon makinesi hediye etti

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, AŞTİ Taksi Durağı’nda da taksi şoförlerine içerisinde maske, kolonya ve dezenfektan bulunan hijyen paketleri dağıttı. Yeni bir uygulamayı daha başlatan Ankara Zabıtası, AŞTİ’de 155 araçla hizmet veren taksi durağına ozon makinesi hediye etti.

COVID-19 salgın sürecinin başladığı günden bugüne kadar toplum sağlığı için Başkent esnafına ve vatandaşlara ücretsiz hijyen desteği sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinde de bu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla bir yandan Ankara’nın merkez ve çevre ilçelerinde maske, dezenfektan ve kolonya dağıtımına devam edilirken, yolcu yoğunluğunun yeniden arttığı Ankara Şehirler Arası Otobüs İşletmesi’nde (AŞTİ) hizmet veren taksi şoförlerine de hijyen paketleri dağıtıldı. Ankara Zabıtası yeni bir uygulamayı daha AŞTİ Taksi Durağı’nda başlatarak, araçları dezenfekte eden ozon makinesi hediye etti.

ozon makinesi

YOLCULAR GÖNÜL RAHATLIĞIYLA TAKSİLERİ KULLANABİLECEK

AŞTİ Taksi Durağı’na Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen ozon makinesi sayesinde müşterilerin taksilere gönül rahatlığıyla binebileceğini ifade eden Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, “BUGSAŞ yönetimi olarak ozon makinesini öncelikle AŞTİ’de bulunan taksi durağına hediye etmek istedik. Burada hizmet veren 155 taksi her gün sabah veya akşam ozon makinesi tarafından dezenfekte edilecek” diye konuştu.

 

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir