Büyükşehir Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıttı

Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması belli bir süre kaldırılan 65 yaş ve üstü vatandaşlara geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta sonu da rekreasyon alanları ve parklarda ücretsiz maske dağıttı.

Koronavirüs salgınının başladığı Mart ayından itibaren sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 65 yaş ve üstü vatandaşlara 17 Mayıs Pazar günü 12.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkma serbestliği getirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu rekreasyon alanları ile parklarda yürüyüş ya da spor yapan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik yaptığı maske dağıtımına bu hafta sonu da devam etti.

maskemaske

15 PARKTA 30 BİN PAKET MASKE DAĞITILDI

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri Başkent’in 15 park ve rekreasyon alanında 65 yaş ve üstü vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.

Başkentlilerin uğrak yeri Kuğulu Park’ta maske dağıtımına katılan Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal, “Büyükşehir Belediyesi olarak COVİD-19 salgını ile ilgili planlı, programlı ve kararlı bir şekilde mücadelemiz devam ediyor. Bu kapsamda sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza, büyüklerimize maske dağıtıyoruz. Büyükşehir’e ait toplam 15 parkta bu dağıtımı gerçekleştirdik. Ekiplerimiz alanlarda yaklaşık 30 bin paket civarında maske dağıtımı yaptı” dedi.

maske

MASKE SÜRPRİZİ SEVİNDİRDİ

Halk sağlığı için maske kullanımının önemli olduğunu vurgulayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, Kuğulu Park, Botanik Parkı, Seğmenler Parkı ve 50. Yıl Parkı’nda uzun bir aradan sonra yürüme ve spor yapma imkanı bulduklarını belirterek, maske dağıtımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve Büyükşehir Belediye ekiplerine  şu sözlerle teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir