Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz şehitleri için lokma dağıttı

15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin yaşadığı hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlar için Başkent’te anma töreni düzenlendi ve Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde mevlit okundu. Mevlüt sonrasında camiye gelenlere lokma dağıtıldı.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle Karşıyaka 15 Temmuz Şehitliği anma töreni öncesi Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından temizlenerek bakımı yapıldı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ankara Valisi Vasip Şahin ile birlikte anma törenine katılan Başkan Yavaş, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve yakınlarıyla birlikte dualar etti. Polis Şehitliği’ni de ziyaret eden Başkan Yavaş, karanfil bırakarak şehit ailelerine taziyelerini iletti.

HACI BAYRAM-I VELİ CAMİ’NDE LOKMA DAĞITIMI

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı da Hacı Bayram-ı Veli Cami’nde okunan mevlidin ardından kurduğu stant ve çadırlarda anısına vatandaşlara 2 bin 500 adet lokma ikramında bulundu.

Pandemi süreci nedeniyle kapalı paketler halinde hazırlanan lokma ikramının dışında vatandaşlara 5 bin adet de su dağıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir