Büşra hemşireye Bakan Koca sahip çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan aşure istediği için tehdit edilen Büşra hemşireye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sahip çıktı. Koca, “Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin”dedi. 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendisinden aşure isteyen Büşra hemşireye sosyal medya hesabından “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor…” diyerek hemşireye jest yapmıştı.  Mansur Yavaş’ın bu jestine iğrenç ifadelerle tepki gösteren S. Kaan Altınok adlı kullanıcı üstelik Bakan Fahrettin Koca’yı da etiketleyerek “Sevgili kızın Büşra’yı hoplatacağız yakında. Bu kadının iş akdini sonlandırın hemen. Yoksa başka birisi başka yerini sonlandırır bunun başına iş alırsın” dedi.  Gelen tepkilerin ardından S. Kaan Altınok hesabını kapattı.

AŞURE BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler.. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler.” mesajını paylaştı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da  Bakan Koca’nın twittini retweetleyerek, “Sayın Bakanım hassasiyetiniz için çok teşekkürler.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir