Bundesliga CEO’su: Transfer zor, çöküşün eşiğindeyiz

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan liglerden biri olan Almanya Bundesliga’daki kulüpler, diğer liglerdeki kulüpler gibi gelirlerinin azalması nedeniyle finansal zorluklar çekiyor. Bu durumu bir felaket olarak nitelendiren Almanya Bundesliga CEO’su Christian Seifert, New York Times’a açıklamalarda bulundu. Seifert “Biz de ülkenin bir parçasıyız. Vatandaşlarımız ne zaman normal yaşantısına geri döner, Bundesliga da o zaman yeniden oynanmaya başlar. Bize düşen görev ise hükümetimize yardımcı olmak” ifadelerini kullandı.

TRANSFER ZOR, ÇÖKÜŞÜN EŞİĞİNDEYİZ

Ligin tamamlanmaması Bundesliga’ya 750 milyon euroya mal olması beklenirken, Bundesliga 2’deki kulüpler iflas tehlikesiyle yüz yüze gelecek. Seifert sözlerine “Kısa vadede yazın transfer yapılması zor görünüyor. Çöküşün eşiğindeyiz” şeklinde devam etti. Ligde kalan 9 haftanın Haziran sonuna kadar tamamlanmasını planlayan Bundesliga yönetimi Mayıs ayıyla birlikte futbola yeniden start vermek istiyor.

ALMANYA AVRUPA’DA İLK OLMAK İSTİYOR

Kalan maçların seyircisiz olarak oynanacağını ve herkesin ekranları başından izleyeceği Bundesliga Avrupa’da dönüş yapan ilk lig olmayı hedefliyor. Bugüne kadar 107 binden fazla Koronavirüsü vakası bildirerek dünyada bu oranla 5. sırada olan Almanya iyi test kaynakları ve iyileşme oranıyla da zirvede yer alıyor. Hükümet ile birlikte son gelişmeleri değerlendirmek istediklerini belirten Bundesliga ekibi sağlık sistemine çok fazla yük bindirmeden güvenli bir şekilde dönüş yapmayı hesaplıyor. Bundesliga’da maçların tekrar başlamasıyla birlikte her karşılaşma için yaklaşık 240 kişinin görev yapabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir