Bir devir sona erdi: Yıldırım Mayruk Moda Laboratuvarı kapandı

Türk modasının duayen isimlerinden Yıldırım Mayruk ve kendisini “Terzi Yamağı” olarak tanımlayan Barbaros Şansal’ın şirketi faaliyetine son verdi. Kapanma kararını Barbaros Şansal, sosyal medya hesabından duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde ünlü modacı Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal, Türkan Şoray’ın da podyuma çıktığı defile ile meslek hayatlarına veda etmişti.

Meslekte yarım asrı geride bırakan duayen terzi, daha önce verdiği bir röportajda, “Türkiye’nin şartlarından ziyade insanların vurdumduymazlığından, gaddarlığından ve mutluluğunu başkalarının mutsuzluğunda aramasından dolayı çok yoruldum.” demişti.

Mayruk’un kararını, ‘terzi yamağı’ Barbaros Şansal Instagram hesabından daha önce “Bir devir sona eriyor” notuyla duyurulmuştu. Barbaros Şansal, Twitter bugün yaptığı yaptığı paylaşımda, “Tarih 26 Ekim 2020 Pazartesi, Şirketimiz ortakları ve yönetim kurulumuz Barbaros Şansal tarafından alınan kararla TC de faaliyetlerimize son verilmiş ve şirket kapatılmıştır.”dedi.

‘KENDİ İSTEĞİMİZLE KAPATTIK’

Şansal, ulusal ve uluslararası anlamda sayısız koleksiyon ve defilelerin yanı sıra gösteri ve prodüksiyon anlamında birçok ilkin öncülüğü üstlendiği ve tüm bu süreç arşivlendiği kaydetti. Şansal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Zoruyla, zorluğuyla ancak onur ve gururla sürdürdüğümüz mesleğimizin adası olan makasımız kendi isteğimizle kapanmıştır. Saygı sevgi ve teşekkürlerimizle. hoşçakalın, laik kalın özgür yaşayın. YILDIRIM MAYRUK & BARBAROS ŞANSAL.”

Mayruk, daha önce bir internet sitesinde yaptığı açıklamada, Şansal’a yapılanlarla ilgili duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle ifade etmişti: “Barbaros müthiş bir zeka. Bir bilgi küpü. Yaratıcı. Ben o kadar değilim mesela. Ne yazık ki bu memlekette çok şey yaparsanız, kimisi çok sever kimisi de hiç sevmez. Onun müdanası yoktur. ‘İşleri bıraktım’ dedi artık. Yine burada ama eskisi kadar işlerle alakadar değil. Ben de bıktım. İşimi çok seviyorum ama maalesef … Ben çok güzel günler gördüm, çok iyi müşteriler.. Hala da öyle devam ediyor ama dışarısı, insanların yanlışları bana karşı olmasa da genel olarak rahatsız ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir