“Biden’in sözlerini 7 ay sonra servis edenlerin niyetini iyi biliyoruz”

ABD Başkan adayı Joe Biden’in 7 ay önce katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine AKP’lilerden tepkiler devam ediyor. Muhalefet partileri ise AKP’nin söylenen sözlere 7 ay sonra gündeme taşınmasını iç politikada iktidarı bulunduğu sıkışık durumdan kurtarmak olarak yorumlandı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, konunun 7 ay sonra gündeme getirilmesini hatırlatırken, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin ise açıklamayı gündeme getirenlerin niyetlerini gayet iyi bildiklerini ifade etti.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Joe Biden’in konuşmasının 7 ay sonra servis edildiğine işaret ederek, “Servis edenlerin niyetinin ne olduğunu da gayet iyi biliyoruz. Onları da milletimizin vicdanına havale ediyoruz… cambaza bak cambaza devrinin tedavülden kalktığını bu haberi servis edenlerin unutmaması gerekir”dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Joe Biden’a tepkilerini sürdürdü. Çelik, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı: “Biden ‘Erdoğan’ı değiştireceğiz, bunu darbeyle değil, seçimle yapacağız’ derken, darbe diyemediği için seçim demiş. Cümledeki ‘darbe’ seçim, ‘seçim’ de darbe yerine kullanılmış. Sandığın gücüne inanıyoruz. Darbeye nasıl cevap verilir, en son ‘15 Temmuz’dan biliyoruz.

Sandık namustur. Kimse müdahale edemez. Demokrasimiz hakedilmiş ve bedeli ödenmiş bir demokrasidir. Kimse yıkamaz. Yabancı müdahale peşindeki her virüse karşı siyasi dezenfektanlarımız yüzde yüz etkilidir.”

İLGİLİ HABER  ‘Kanal İstanbul’u Saray’ın da müteahhidi olan Rönesans İnşaat yapacak’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir