Beşiktaş Yönetimi: Bugüne kadar dört kez test yapıldı

Beşiktaş Kulüp Yönetimi, bir haber ajansı tarafından abonelerine servis edilen “Beşiktaş Kulübü’nde virüs nasıl yayıldı?’ başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, haberde kulüple ilgili asılsız ifadeler kullanılarak olumsuz algı yaratılmaya çalışıldığı belirtilerek, “Bugüne kadar; Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, sporcularımız ve  personellerimiz dört defa Covid-19 tarama testinden geçmiştir.”denildi.

Açıklamada, Başkan Ahmet Nur Çebi ile Covid-19 testi pozitif sonuç veren futbolcu ve personellerin izolasyon ve tedavi süreçlerinin yoğun bir şekilde sürdüğüne işaret edildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim kurulumuz, Covid-19 salgınının ülkemizde etkisini hissetirmesiyle hiç vakit kaybetmeden bir dizi tedbiri yürürlüğe koymuş, bu kapsamda takımlarımız çalışmalarına ara vermiş, sporcularımız evlerinde izole duruma geçmiş, kulüp binamız ile tesislerimizde dezenfekte çalışmaları yapılmış, BJK Nevzat Demir Tesisleri girişine dezenfekte kabini yerleştirilmiş ve bugüne kadar; Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, sporcularımız ve  personellerimiz dört defa Covid-19 tarama testinden geçmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘şimdilik’ kaydıyla Süper Lig’in 12 Haziran’da başlayacağını duyurmasının ardından Futbol Takımımız, TFF Sağlık Kurulu’nun yayımladığı Futbola Dönüş Öneri Protokolü doğrultusunda, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde çalışmalara başlamış, bir futbolcumuz ile bir personelimizin pozitif Covid-19 test sonucu tespiti sonrasında ise söz konusu protokol uygulamaları gereği çalışmalarına ara vermiştir.

İçinde bulunduğumuz zor dönemde Kulübümüz hakkında olumsuz algı yaratmayı amaçlayan haberleri manidar bulduğumuzu ifade ediyor ve takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir