“Belediyelerin yardımları AKP’yi panikletti”

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, İstanbul, Ankara ve diğer belediyelerin halka yardımda bulunmasının AKP’yi paniklettiğini belirtti. Yılmaz, AKP’nin bugüne kadar yoksullukla mücadele etmek yerine yoksulluğu yönetmeyi tercih ettiğini öne sürdü.

Yılmaz, son dönemde büyükşehir belediye başkanlarının halka yönelik yardım kampanyalarının ve yardımlarının merkezi hükümet tarafından engellenmesini sosyal medya üzerinden değerlendirdi. Yılmaz,  AKP’nin yoksullukla mücadele etmek yerine yoksulluğu yönetmeyi tercih ettiğine işaret ederek, Ankara, İstanbul ve diğer büyükşehir belediyelerinin bu yardımlarını kesilmeyeceğini halka gösterdiği için AKP’nin paniklediğini kaydetti.

Yılmaz, sosyal medya hesabından şu değerlendirmeyi paylaştı: “Akp yoksullukla mücadele etmedi. Yoksulluğu yönetmenin siyası rantının çok yüksek olduğunu keşfetti. Sosyal devleti; üreten, saygın bireyler hedefleyen bir araç olmaktan çıkarıp yuttaşlarını, biz gidersek bu yardımlar kesilir propagandası ile, bir kişinin müşterisi haline getirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğerleri, Akp gittiğinde yardımların kesilmeyeceğini, daha etkin bir sosyal devlet anlayışı ile devam edeceğini net bir şekilde yurttaşlara gösterdiği için Akp panikledi, saçma yasaklar getiriyor. Milletin parası ile oluşturulan bu yanlış ezber mutlaka bozulacaktır.”

 

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir