“Belediye el koyacak, alana ne yapılacağına Ankaralı karar verecek”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılan Ankapark’ı işleten şirketin yükümlülüklerini yerine getirmediğini belirterek, şirkete süre verildiğini ve süre içerisinde gereğinin yapılmaması durumunda belediye olarak el koyma işlemine gideceklerini ifade etti.

Ankara’da devrik başkan Melih Gökçek tarafından Atatürk Orman Çiftliği arazisine 750 milyon dolar gibi büyük bir paraya inşa edilen Ankapark için yolun sonu göründü.

Wonderland Eurasia adıyla eğlence parkını kiralayan şirket yükümlülüklerini yerine getirmeyince ve borçlarını dahi ödeyemez hale gelince parkın elektrikleri kesilmiş ve icra işlemleri başlamıştı.

HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’e konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şirkete bir ay mühlet verildiğini, mecburen bu ay sonuna kadar bekleyeceklerini, şirket gereğini yine yapmadığı durumda belediye olarak el koyma yoluna gideceklerini duyurdu.

Şirketin alacaklılarının haciz girişimlerine mülk sahibi olarak izin vermediklerini aktaran Yavaş, el koyma işleminden sonra alanın nasıl değerlendirileceğine ilişkin çeşitli projeler geliştirdiklerini, kararı Ankaralılar ile birlikte alacaklarını ifade etti.

Yavaş, Ankapark’ın maliyetiyle ilgili ise “Çok pahalı imalatlar; binalar, konferans salonları, aletler… Yazık, günah. Mutlaka değerlendirmeye çalışacağız. Binalar yıpranması, aletlerin paslanması hep halkımıza maliyet. Yeniden çalıştırmaya kalksan sıfırdan bakım yapman gerek, bu da ekstra maliyet demek” diye konuştu.

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir