Başkentli kadınlar bir iğne ve iplikle sağlık üretiyor

Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Yıldızı Gençlik Merkezi içerisinde kurduğu Maske Atölyesinde pandemi nedeniyle işini kaybeden terzilerin üretime devam etmelerini sağlıyor. 55’i kadınlardan oluşan 200 terzi ve tekstil çalışanları Başkent’in maske ihtiyacına önemli bir katkıda bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde işini kaybeden ya da iş yerini kapatmak zorunda kalan terzilerin üretimden kopmamalarını ve istihdamlarına katkı sağlamayı amaçlayarak Kuzey Yıldızı Gençlik Merkezi içinde Maske Atölyesi kurdu.

Başkentli kadınların gücünü, başarısını ve mücadelesini ortaya koymasının dışında kadınların hayatını kolaylaştıran, aile ekonomilere katkı sağlayan ve üretimi artıran projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 200 terzi ve tekstil çalışanının içinde yer alan 55 kadının toplum sağlığı açısından son derece önemli olan maskeleri üretmelerini de teşvik etti.

Maske Atölyesinde hijyenik koşullarda üretilen maskeler Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaş ve esnafa ücretsiz olarak dağıtılırken, Başkentli kadın terziler bu imkan sayesinde yeteneklerini de göstermiş oldu.

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir