Başkent’in sanat durağına yeni dokunuş: Nazım Hikmet’e pandemi bakımı

Yenimahalle Belediyesi, Başkentin kültür, sanat merkezi olan ve özellikle yaz aylarında yoğun etkinliklere ev sahipliği yapan Nazım hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ni bakıma aldı.

Pandemi sürecini değerlendiren Yenimahalle Belediyesi Türkiye’nin en büyük salonlarından biri olma özelliğine sahip çok amaçlı salonu baştan aşağı yeniliyor. Öte yandan kongre ve sanat merkezinin fuaye alanı ve kulisleri de bakıma alındı. 1650 kişi kapasitesi ile 2012 yılından bu yana binlerce etkinliğe ev sahipliği yapan çok amaçlı salon, normalleşme sürecinin devamı halinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yenilenen yüzüyle kapılarını açacak.

NAZIM’DA HUMMALI ÇALIŞMA

8 yıldır tiyatro, konser, panel, konferans ve gösteri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan çok amaçlı salonda bugünlerde hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Çalışmalar kapsamında salonda boya badanadan, sahne cilasına, zemin eğimi düzenlemesinden tüm koltuk döşemelerinin değişimine, ışık ve ses düzenine kadar her yer tek tek yenileniyor. Yenileme çalışmalarının ardından Yenimahalle’nin çok amaçlı salonu etkinliklerin tek adresi olmaya, birbirinden değerli sanatçı ve konukları ağırlamaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir