Başkent Market “Türkiye Kooperatifleri Fuarı’nda görücüye çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kadın kooperatifleri ve yerli üreticileri desteklediği projelerin başında yer alan “Başkent Market”, Ankara’da düzenlenen 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katıldı. ATO Congresium’da 27 Eylül’e kadar açık olacak fuarda Başkent Market’in standında 13 kooperatif ve birliğin yöresel ürünleri tanıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren Başkent Market, kadın kooperatifleri ve yerli birliklerden satın alınan yöresel ürünleri, 24-27 Eylül tarihleri arasında açık olacak fuarda tanıtacak.

Türkiye’nin birçok ilinden 150 kooperatifin katıldığı 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’ndaki standında Ankara’da faaliyet gösteren 13 kooperatiften tedarik ettiği ürünleri sergileyen Başkent Market, salçadan turşuya, bakliyattan sirkeye, süt ve süt ürünlerinden et çeşitlerine kadar 407 ürünün tanıtımını gerçekleştiriyor.

 

BİRÇOK NOKTAYA AÇILMASI PLANLANAN BAŞKENT MARKET MARKA OLACAK

Üretici kooperatifleri ve birliklerinden Halk Ekmek garantisiyle satın aldıkları yöresel ürünleri vatandaşlarla uygun fiyatla buluşturduklarını belirten Halk Ekmek Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu, şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak ‘Başkent Market’i Ankara üreticisi ve tüketicisinin hizmetine sunduk. 4. Türkiye Kooperatifler Fuarı’na Başkent Market markamızla ilk defa katılıyoruz. Başkent Market’in ikincisini Ekim ayı başında Mamak Şafaktepe’de açmayı planlıyoruz. Yılbaşına kadar Kızılay Sakarya Caddesi, GİMAT, Batıkent Atlantis ile ASKİ Fabrika Satış Mağazamızın içinde Başkent Market açmayı planlıyoruz. Başkent Market olarak Ankara’da sağlıklı gıdanın ulaşım noktası da olacağız.”

 

“ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİNE 5 MİLYON TL KATKI SAĞLADIK”

Başkent Market standını gezen Velioğlu, kooperatif ve üretici birliklerce üretilen doğal, yöresel ve sağlıklı ürünlerin Başkent Market ile Halk Ekmek’in fabrika satış mağazalarında tüketicilere sunulduğuna dikkat çekerek, “13 kooperatif ile 2 üretici birliğine bugüne kadar 5 milyon TL’ye yakın katkı sağladık. ‘Ankara Kırsalını Güçlendirme Programı’ ile Başkentli yerel üreticiler ile tüketiciler arasında tedarik zincirini kurmayı hedefliyoruz. Ankara’daki marketlere rakip değiliz” dedi.

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir