Barikatlar kalktı: Baro Başkanları yürüyor

İktidar tarafından hazırladığı ve baroların yapısını değiştirecek kanun değişikliğine karşı başlattıkları Savunma Yürüyüşü’nün ardından ulaştıkları Ankara’da şehre alınmayan baro başkanlarının bekleyişi devam ederken yeni bir gelişme yaşandı. Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın,  “Mücadele ve direnişimiz sonuç verdi. Yürüyüşümüze izin verileceği bize iletildi” dedi. Bazı baro başkanları da bu duyumu doğruladı.

Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, “Direneceğiz ve kazanacağız demiştik. Kazandık. Barikatlar kalkıyor ve Baro Başkanları olarak yürümeye devam ediyoruz. Bu direnişe destek olan tüm meslektaşlarıma ve yurttaşlarımıza gönül dolusu teşekkürler. Ne demiştik: #SavunmaDurdurulamaz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan müzakere sonucunda baro başkanlarının 200 metre topluca yürümesine karar verildi. 200 metre sonra ise araçlara binilerek Anıtkabir’e gidilecek.

METİN FEYZİOĞLU’NA TEPKİ

Ankara girişine durdurulan avukatlara yönelik abluka gece boyunca devam ederken TBB Başkanı Metin Feyziyoğlu 27 saat sonra alana geldi. Ancak baro başkanları Feyzioğlu’nun alana girmesine izin vermedi.

Baro başkanları Feyzioğlu’na “Size ihtiyacımız yok bizim, gölge etmeyin yeter. Biz buradayken siz neredeydiniz? Geçmiş olsun dileğinizi kabul etmiyoruz. Bize terörist denirken neredeydiniz” sözleriyle tepki gösterdi. Başkanlar, Feyzioğlu’nu sırtlarını dönerek, dinlediler, protesto ettiler.

BARO BAŞKANI ŞAHİN YERDE SÜRÜKLEND

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir