Babacan’dan Şehir Üniversitesi çıkışı: Hukuksuz ve iktidarın hasmane tutumundan ibaret

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı kararıyla Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının hukuk dışı ve iktidarın hasmane tutumundan ibaret olduğunu belirtti.

Babacan, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasıyla ilgili olarak Twitter üzerinden açıklama yaptı. Babacan, mesajında “Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı Kararı ile kapatıldığını öğrenmenin büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Yaşanan süreç tamamen hukuk dışı ve iktidarın hasmane tutumundan ibarettir. Şehirli tüm arkadaşlarımın okullarını yaşatmak için gösterdikleri çabayı saygıyla selamlıyorum”dedi.

 

Şehir Üniversitesi, Resmi Gazete’de bugün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla kapatıldı.

“YA BENİMSİN YA KARA TOPRAĞIN ZİHNİYETİNİN ESERİ”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına tepki göstererek, “Elbette şaşırmadık… Herkes kendine yakışanı yapar. Binbir türlü hukuksuzluk yanında bu da gerçekten yakıştı…”dedi.

Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasının ‘ya benimsin ya kara toprağın’ zihniyetinin eseri olduğuna dikkat çeken Yeneroğlu, “İktidar kendine benzetemediği her kurumun içini boşaltma veya yok etme stratejisi izlemektedir. Şehir ailesine sabır diliyor ve en samimi duygularımla yanlarında olduğumu ifade etmek istiyorum”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir