Babacan’dan RTÜK’e çağrı: Küçük ortağın konuşmalarına 18 yaş sınırı konulsun

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, pandemi sürecinde çocukların evde olduğuna işaret ederek, MHP lideri Bahçeli’nin konuşmalarına 18 yaş sınırı konulmasını istedi.

Babacan, partisinin Çanakkale Kongresi’nde yaptığı konuşmasında hükümet ortağı partileri hedef aldı. Babacan, seçimde vatandaşın oylarıyla bir cumhurbaşkanı seçildiğini belirterek, “Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı?” sorusunu yöneltti. 

İktidarın küçük ortağı MHP lideri Bahçeli’nin bütün siyasetçilere fırça çektiğini vurgulayan Babacan, “Küçük ortak, ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağırarak fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefettenmiş hiç fark etmiyor. Çok bağırıyorsunuz. Bağırmayın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu ülkenin sizin yüzünüzden dünya kadar sorunu var.

RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Pandemi döneminde çocuklarımız evlerde. Onların edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok yanlış. Evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen.”dedi.

Eskiden “Ödediğiniz vergiler yol, su, elektrik olarak size geri dönecek” diye reklam yapıldığını hatırlatan Babacan, şöyle devam etti konuşmasına: “Şimdi ne oluyor? Bizim o vergilerimiz nereye gidiyor? Cumhuriyet tarihi boyunca oluşan borçlanma kadar, sadece son iki senede ilave borç oluşturmak mıdır güçlü ekonomi? Dolarda, euroda, faizde, enflasyonda artışı önleyememek, Merkez Bankasının rezervlerini tüketmek midir güçlü ekonomi?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir