Babacan: Tuzak kuranlar kurdukları tuzağa düşer

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA Partisi’ne tuzak kuranların kazdıkları tuzaklara kendilerinin düşeceğini belirterek, “Bunun çok sayıda örneğinin siyasi tarihimizde var”dedi.

Babacan, Ruşen Çakır’ın Youtube kanalında katıldığı programda gündeme yönelik soruları cevapladı. Babacan, DEVA Partisi’ndeki yükselişi görüldüğünü ve iktidar ortaklarının bunu önlemeye çalıştığını kaydetti. Babacan, DEVA Partisi’ne tuzak kuranların bir süre sonra kurdukları tuzağa kendilerinin düşeceğini ifade etti. Babacan, ” Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, halkın desteği arkamızda oldukça iktidarın çabaları boş. Biz kendi işimize bakıyoruz” dedi.

İttifak sistemiyle ilgili hangi tarafta olduklarıyla ilgili soruların çok erken olduğunu kaydeden Babacan, kendilerinin konuları ilke doğrultusunda baktıklarını kaydetti. Babacan, farklı bir parti kimliği inşa ettiklerini ve başka bir siyasi partiye benzemediklerini kaydetti.

Babacan, koalisyon dönemleri bitecek diyenler, bugün ittifak yaptıklarını belirterek, “Bizim partimizin şu anki çalışması, toplumun çok farklı kesimlerinin ortak gelecek için partimiz üzerinde ittifak kurmasına yönelik”diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir