“İşimize geldiğinde demokrasi trenine binip, işimize geldiğinde inen bir ekip değiliz”

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, konjonktürel rüzgârlarla günün gereğini yapan bir siyasetçi olmadığını belirterek, “Biz hayat idealleri olan bir ekibiz. İşimize geldiğinde demokrasi trenine binip, işimize geldiğinde inen bir ekip değiliz.”dedi.

Babacan, Karar Tv’de katıldığı canlı yayın programında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Babacan, kendilerinin bugün işbaşında olmaları durumunda krizin daha az hasarla atlatılabileceğine işaret ederek, “Biz bugün işin başında olsak, Türkiye bu krizi en az hasarla atlatır. Daha önceki krizlerde nasıl ekonomiyi %10 büyüttüysek, yine yaparız. Bunun için bilgimiz de var, kadromuz da var.”dedi.

Babacan, 800’den fazla ürünün gümrük vergilerinin artırılmasını eleştirerek, “İthalatı azaltmak amacıyla  gümrük vergisi 800’den fazla üründe arttırıldı. Türkiye’yle yurt dışı arasındaki döviz hareketlerini yasaklıyorsunuz. Peki yarın Türkiye’nin büyümesi için gerekli dövizi nasıl bulacaksınız?” diye konuştu.

Sermaye kontrolünün güvensizliğe zemin hazırlamak olduğunu vurgulayan Babacan, hedefin refahın arttığı bir ülke olması gerektiğine işaret etti. Babacan, Türkiye’nin tek çıkış yolunun üretmek ve ihracat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’de korku siyasetinin olduğunu ifade eden Babacan, “Genel Başkanımız Ali Babacan: “Bu nihayetinde korku siyasetidir. İnsanlar daha iyisi için destek vermiyor, daha kötüsü olmasın diye destek veriyor ama bu sürdürülebilir bir durum değil. Korku ile Türkiye’yi yönetemezsiniz. Siyasette laf üretmek kolaydır. Zor iş emektir, alın teridir. Biz Türkiye’nin geleceği için düşünüyoruz, üretiyoruz “dedi.

 

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir