Babacan: Gezi’den sonra dikiş tutmadı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP hükumetlerinde bakanlık yaptığı 13 yıl boyunca yaşadığı en zor günlerin 2013 yılındaki Gezi Parkı olayları ile başladığını söyledi. “Zaten ondan sonra dikiş tutmadı” dedi.

Bakanlığı döneminde Gezi olaylarından sonra hükumetin daha da otoriterleştiğini belirten Babacan, “Zaten ondan sonra dikiş tutmadı” dedi.

Armağan Çağlayan’ın ‘Beni Gör’ programına katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “13 yıllık bakanlık boyunca ‘işte bu benim bakanlık yaptığım sürecin en kötü günü’ dediğiniz gün hangi gündü?” sorusuna cevap verdi. Kendisi için zor günlerin Gezi Parkı olayları ile birlikte başladığını kaydeden Babacan,”2013 yılı. Tek bir olay değil belki ama Gezi olayları ile beraber de tetiklenen ve o olaylardan sonra başlayan bir süreç ve Türkiye’nin otoriterleşmesi. Daha otoriter bir yönetim tarzının, istişarenin bir kenara bırakıldığı, yetkin insanların yavaş yavaş devre dışı kaldığı, siyasetten kendisi için bir şey bekleyenlerin insanların sisteme nüfus ettiği dönem. Zaten ondan sonra dikiş tutmadı” dedi. Gezi Parkı olaylarda bakanlar kurulunda olduğunun hatırlatılması üzerine Babacan, Babacan, “çok yoğun mücadele verdiklerini” ancak başaralı olmadıklarını söyledi.

İLGİLİ HABER  Ankara Büyükşehir'in cenaze aracı filosu genişliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir