Babacan: Gençlerimiz korkmadan Tweet atabilecek, like’layabilecekler

Demokrasi ve Atılım Partisi  (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, internetin temel bir hak olduğuna işaret ederek, “Özgür internet, gelişmiş toplumların vazgeçilmezidir. Türkiye’deki internet ortamının gelişmesi ve özgürleşmesi için gerekli olan tüm adımları atacağız”dedi.

Babacan, internetin Türkiye’de kullanılmaya başlanmasının 27. yılını sosyal medya hesabı üzerinden kutladı.

Babacan, özgür internetin gelişmiş toplumların vazgeçilmezi olduğunu belirterek, vatandaşların  internet erişiminde, kullanımında ve içerik paylaşımında özgür olacaklarını vurguladı. Babacan, gençlerin ve erken aşama girişimcilerin interneti ücretsiz kullanacağını, internet üzerindeki vergi yükünü kaldıracaklarını ifade etti.

 

Babacan’ın paylaşımları şu şekildi: “Özgür internet, gelişmiş toplumların vazgeçilmezidir. Türkiye’deki internet ortamının gelişmesi ve özgürleşmesi için gerekli olan tüm adımları atacağız. Türkiye’de internetin 27. yaşını kutluyorum.

Vatandaşlarımız internet erişiminde, kullanımında ve içerik paylaşımında özgür olacaklar. Gençlerimiz korkmadan Tweet atabilecek, like’layabilecekler. Tüm internet düzenlemelerinde ilk kriterimiz kullanıcı hakları ve teknoloji ekosisteminin gelişimi olacak. Gençler ve erken aşama girişimciler interneti ücretsiz olarak kullanacaklar. İnternet üzerindeki aşırı vergi yüklerini herkes için kaldıracağız.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir